“Треба захистити громадян від терору”: Україна передала США список цілей у Росії, які атакуватиме далекобійними ATACMS

Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що Україна передала США список цілей в Росії, які вона хоче вражати за допомогою американських ракет ATACMS. Він сподівається, що аргументи української сторони були почуті.

Про це він розповів у інтерв’ю CNN. Умєров зазначив, що обговорював з американськими високопосадовцями питання зняття обмежень на використання цієї зброї для ударів по території Росії.

“Ми пояснили, які засоби нам потрібні для захисту громадян від російського терору, який росіяни нам чинять, тому я сподіваюся, що нас почули”, – зазначив Умєров.

Міністр підтвердив, що Україні вдалося надати американській стороні список стратегічних об’єктів, таких як аеродроми, які Росія використовує для атак на українські міста.

“Ми показуємо, що аеродроми, які вони (росіяни. – ред.) використовують для ударів по наших містах, перебувають у межах дальності глибоких ударів”, – додав очільник Міноборони.

Умєров також наголосив на важливості зняття обмежень, щоб забезпечити захист українських цивільних осіб і інфраструктури.

“Росіяни продовжують вбивати наших громадян. Ми хочемо зупинити їх, ми не хочемо дозволити їхній авіації наблизитися до наших кордонів, щоб бомбити міста”, – додав він.

Нагадаємо, раніше видання Рolitico повідомило, що Україна передасть Байдену список потенційних цілей у Росії для ударів ATACMS. Цими ракетами можна буде атакувати об’єкти в РФ, якщо Вашингтон зніме обмеження на застосування американської зброї. І Київ розраховує, що, показавши наочно, які саме цілі можуть бути уражені, переконає американську владу переглянути чинні заборони.

Українські війська вже давно отримали на озброєння ракети ATACMS. Проте Сполучені Штати досі не зняли обмеження щодо використання цього озброєння для ударів по російських аеродромах. У той же час аналітики підрахували, що для результативних ударів по аеродромах Україні потрібно десятки одиниць ATACMS.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *