Путіну ще більше перекриють кисень
Про це повідомляє агентство Reuters, яке дізналось про це від трьох європейських дипломатів, пише Європейська правда. За словами джерел Reuters, пропозиція пакета санкцій ЄС посилює експортний контроль за товарами подвійного призначення та передовими технологіями.
Одне з джерел додало, що Єврокомісія пропонує накласти санкції проти понад 50 фізичних і юридичних осіб, зокрема п’яти – в Китаї, а також 31 компанії, яка допомагає російським військовим або причетна до обходу санкцій. У межах боротьби з “тіньовим флотом” Росії пропонується внести в чорний список понад 100 повʼязаних із ним суден, зазначає Reuters.
Водночас Єврокомісія пропонує продовжити виняток із санкцій щодо російського нафтогазового проєкту “Сахалін-2” до червня 2026 року через його важливість для Японії, ідеться в матеріалі.
За словами джерела Reuters, мета полягає в тому, щоб показати, що 27 членів ЄС “усе ще можуть домовитися про щось проти Росії” після неодноразових погроз вето з боку Угорщини.
Раніше стало відомо, що 17-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії буде підготований до засідання Ради ЄС у закордонних справах, яке відбудеться у травні 2025 року.
Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро говорив, що Європейський Союз прагне, аби його наступний пакет санкцій проти Росії був підготовлений та ухвалений у координації зі Сполученими Штатами.
Наразі діють санкції проти 2300 фізичних та юридичних осіб
Станом на сьогодні Радою ЄС ухвалено шістнадцять пакетів економічних та індивідуальних санкцій у зв’язку з військовою агресією Росії проти України.
Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, на сьогодні поширюються на понад 2300 фізичних та юридичних осіб.
Також санкції поширюються на близько 700 компаній РФ та в третіх країнах, задіяних у ВПК РФ та обході санкційних обмежень.
Чинні санкції передбачають заборону на в’їзд або транзит територією ЄС для фізичних осіб, заморожування активів та заборону надання коштів чи інших економічних ресурсів фізичним і юридичним особам, які перебувають під санкціями.
14 квітня ц.р. Рада ЄС ухвалила рішення та імплементаційний регламент, відповідно до яких застосовуються обмежувальні заходи стосовно 7 осіб і 2 організацій, відповідальних за серйозні порушення прав людини в Ірані, включно з використанням судової системи як інструменту для свавільного затримання. Наразі обмежувальні заходи застосовуються до 232 фізичних та 44 юридичних осіб ІРІ. Вони включають заморожування активів, заборону на в’їзд до ЄС і заборону надавати кошти чи економічні ресурси тим, хто перебуває під санкціями. Також діє заборона на експорт до Ірану обладнання, яке може використовуватися для внутрішніх репресій, і обладнання для моніторингу телекомунікацій.
Comments (0)