
Компанії “слуги народу” Маріковського отримують мільйони з бюджету за моніторинг телемарафону та медіа, – ЗМІ
Компанії, пов’язані з народним депутатом “Слуги народу” Олександром Маріковським, отримують державні контракти на мільйони гривень для моніторингу телемарафону, друкованих та онлайн-медіа, виграючи тендери без конкурентів.
Про це йдеться в матеріалі Oboz.ua, передає Цензор.НЕТ.
Сам парламентар став фігурантом кримінального провадження щодо недостовірного декларування статків.
Так, зазначають журналісти, підприємства, пов’язані з Маріковським, професійно здійснюють моніторинг ЗМІ та готують звіти для державних установ, допомагаючи їм відстежувати свою репутацію. За інформацією YouControl, деякі компанії народного депутата функціонують переважно за рахунок державних контрактів. Наприклад, ТОВ “Медіатека”, бенефіціаром якої є Маріковський, у 2024 році отримала 10,1 млн грн доходу, з яких 9,1 млн грн надійшли з державних закупівель.
“Цьогоріч сума держзакупівель може бути значно більшою. Лише державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” вже замовило у “Медіатеки” послуги на 12,2 млн грн. При тому ще 5 років тому це саме держпідприємство за фактично такі ж послуги платило компанії нардепа всього 720 тис. грн”, – йдеться в матеріалі.
Йдеться про надання “комплексу послуг з моніторингу засобів масової інформації”. За контрактом на суму 12 мільйонів гривень компанія, пов’язана з народним депутатом, здійснюватиме активний моніторинг українських медіа. Згідно з умовами договору, компанія має відстежувати 10 телеканалів, 50 друкованих видань та щонайменше 1000 інтернет-ресурсів.
“Окремо також платитимуть за “щотижневий звіт ЗМІ та соціальних медіа національного телемарафону”. На це договором передбачено 258 тис. грн. Державний Центр захисту інформаційного простору України належить Міністерству культури та стратегічних комунікацій”, – пише видання.
Журналісти зазначають, що компанії “слуги народу” часто пропонують вищі за конкурентів ціни під час тендерів на держзамовлення, проте виграють конкурс з формальних причин – відхилення пропозицій конкурентів через невідповідність технічної документації.
“У лютому минулого року “Медіатека” виграла тендер у державної компанії “Укренерго” на 703,3 тис. грн. При тому їхній конкурент, компанія “Семантрум”, пропонувала надати такі самі послуги моніторингу у ЗМІ всього за 478 тис. грн. Пропозицію відхилили через те, що замовнику не сподобався наданий приклад звіту. Бо він, як ідеться в документах, “не містить загального огляду інформаційного поля за тиждень. Він становить дайджест (перелік) матеріалів із теми, який подано у вигляді списку з цифровими даними. По-перше, це ускладнює сприйняття й “прочитання” звіту. По-друге, не дає можливості сприйняти інформацію узагальнено”, – зазначають автори.
Згідно з декларацією парламентаря, у 2024 році він отримував середню зарплату в розмірі 62,2 тис. грн на місяць і мав заощадження менше ніж 6 тис. грн. Дружина Маріковського заробляла як ФОП 154,5 тис. грн щомісячно й отримувала соціальні виплати, а також допомогу від іноземних громадян на суму 414 тис. грн.
Також журналісти звернули увагу на нерухомість нардепа.
“У 2021-му нардеп придбав будинок площею 163,3 м² в елітному котеджному містечку Green Wood Club у передмісті столиці, Козині. Зараз будинки такої площі в цьому котеджному містечку не продаються, однак мінімальна вартість будинку тут – від 16,7 млн грн”, – зазначили вони.
Ще кілька років тому Маріковський задекларував 32 біткоїни, які нібито отримав у 2019-му (зараз їх можна продати за 2,4 млн доларів). Завдяки цій криптовалюті можна було б легко пояснити походження всіх статків. Однак виявилось, що біткоїнів у нардепа не було, пише видання.
“НАБУ і САП з’ясували, що зазначений нардепом криптовалютний гаманець насправді ніколи йому не належав, а трансакції з придбання зазначеної в щорічній декларації криптовалюти здійснювалися громадянами іншої держави, які не мають жодного стосунку до суб’єкта декларування”, – заявили тоді антикорупційні органи.
“Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних відомостей закінчився торік. Вищий антикорупційний суд постановив 17 квітня 2024 року звільнити нардепа від відповідальності. Тож фактично Маріковському вдалось уникнути відповідальності. У своїх останніх деклараціях жодні криптоактиви він вже не вказував”, – зазначили автори матеріалу.
Comments (0)