Незабаром Євросоюз розпочне розгляд документів для створення спецтрибуналу над РФ, – Каллас

У Європейському Союзі завершили технічні переговори щодо створення спеціального трибуналу над Росією з покарання злочину агресії проти України. Незабаром розпочнеться процес політичного розгляду документів для його створення.

Про це заявила висока представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас під час дебатів Європейського парламенту, пише “Суспільне“.

Головна дипломатка ЄС зазначила, що докази воєнних злочинів РФ в Україні неспростовні – є записи телефонних розмов і розшифрованих позивних, якими користувалися командири російських радіоканалів.

“Ми точно знаємо, хто ці злочинці. З технологіями, які ми маємо сьогодні, безкарність за воєнні злочини відверто неможлива, якщо ми докладемо до цього зусиль. І це те, що ми повинні робити. Тому що кількість можливих злочинів, скоєних у цій війні, просто не піддається підрахунку”, – сказала Каллас.

Окрім цього, вона зазначила, що ЄС твердо підтримує Міжнародний кримінальний суд, який видав шість ордерів на арешт, у тому числі диктатора РФ Володимира Путіна.

“Ордери на арешт видаються лише після збору необхідних доказів. Більшість кримінальних справ, близько 170 000, відкритих на цей час, будуть розслідуватися українською владою. Саме тому ЄС також підтримує Генпрокуратуру. Ми зміцнюємо її спроможність розслідувати міжнародні злочини, скоєні в Україні, в тому числі за допомогою цивільної консультативної місії ЄС”, – сказала очільниця дипломатії ЄС.

Також вона наголосила, що для конкретного злочину агресії РФ проти України ЄС очолює роботу над створенням спеціального трибуналу і нещодавно юридичні експерти завершили технічні переговори щодо створення трибуналу.

“Незабаром Рада Європи розпочне процес політичного розгляду документів щодо створення трибуналу, включаючи проєкт його статуту. ЄС також підтримує Реєстр збитків, створений під егідою Ради Європи. І ми активно працюємо з міжнародними партнерами над створенням комісії з розгляду претензій”, – сказала топдипломатка.

Каллас також заявила, що Євросоюз докладатиме зусиль для повернення з російського полону цивільних заручників, військовополонених та викрадених дітей. За її словами, “справедливий, всеосяжний і тривалий мир, заснований на Статуті ООН і міжнародному праві, повинен включати обмін військовополоненими і звільнення цивільних затриманих, а також повернення примусово переміщених і депортованих українських дітей”.

Раніше повідомлялося, що Європейська рада підтримає створення Спеціального трибуналу для покарання винних у злочинах агресії Росії проти України, але Угорщина не погоджується з частиною висновків.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *