Північна Корея поставила Росії боєприпаси, які на фронті можуть схилити ситуацію на користь РФ, – Newsweek

У транспортуванні північнокорейських боєприпасів брали участь 4 вантажні судна під російським прапором: “Ангара”, “Леді Р”, “Марія” і “Майя-1”.

Північна Корея відправила Росії понад 15 800 контейнерів із боєприпасами за 18 місяців і стала критично важливим постачальником для Кремля в його війні проти України. Про це повідомляє Newsweek.

Північна Корея суттєво допомогла Росії

Аналіз на основі супутникових знімків і докладних тривимірних зображень суден і їхніх вантажів ідентифікував щонайменше 64 поставки з Північної Кореї в Росію в період із серпня 2023 року по березень 2025 року.

У звіті йдеться про те, що за допомогою цих поставок російська армія отримала приблизно 4,2 до 5,8 млн боєприпасів. Зазначається, що в транспортуванні північнокорейських боєприпасів брали участь 4 вантажні судна під російським прапором: “Ангара”, “Леді Р”, “Марія” і “Майя-1”.

“Північнокорейський потік боєприпасів дає змогу Росії зберігати наступальний імпульс, він підриває ефективність західної військової допомоги Україні”, – йдеться у звіті.

“Якщо залишити цей потік зброї поза увагою, він може ще більше схилити ситуацію на полі бою на користь росіян і прискорити ширші ризики безпеці як у Європі, так і в Східній Азії”, – підкреслили аналітики.

Північна Корея будує найбільший військовий корабель в своєму арсеналі

Північна Корея будує найбільший військовий корабель в своєму арсеналі довжиною в 140 м. Про це повідомляє CNN.

На знімках, отриманих від незалежних супутникових компаній Maxar Technologies і Planet Labs, зафіксовано судно, що будується у портовому місті Нампхо на західному узбережжі Північної Кореї, приблизно за 60 км на південний захід від Пхеньяна. Йдеться, ймовірно, про фрегат з керованим ракетним озброєнням (FFG), призначений для запуску ракет з вертикальних пускових установок, які можуть уражати як морські, так і наземні цілі.

Як зазначають дослідники Центру стратегічних і міжнародних досліджень Джозеф Бермудес-молодший та Дженніфер Джун, довжина цього фрегата становить близько 140 м, що робить його найбільшим військовим кораблем, збудованим у КНДР.

Для порівняння: американські есмінці класу Arleigh Burke мають довжину приблизно 154 м, а фрегати нового покоління класу Constellation – близько 151 м.

Північна Корея активно модернізує свої збройні сили, розробляє нові види озброєнь та проводить випробування міжконтинентальних балістичних ракет, здатних досягти майже будь-якої точки в США. Цей процес відбувається попри суворі санкції ООН, що обмежують доступ Пхеньяна до необхідних технологій та матеріалів для виробництва зброї.

Утім, за оцінками експертів, зміцнення зв’язків з Росією після початку повномасштабної війни в Україні може сприяти обходу цих обмежень. Так, відставний південнокорейський адмірал Кім Дук Кі припустив, що Москва може надавати технології для ракетних систем цього фрегата.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *