
Порошенко у Раді заявив, що «Європейська солідарність» не ставить під сумнів легітимність Зеленського
Лідер опозиційної партії «Європейська солідарність» і п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що його політична сила не ставить під сумнів легітимність президента Володимира Зеленського.
Під час виступу з трибуни Верховної Ради він заявив, що не треба принижувати Україну «путінським наративом, що нібито необхідно підтримати і підтвердити легітимність українського влади і українського президента голосуванням в парламенті.
«Позиція нашої політичної сили – ми не ставили і не ставимо під сумнів легітимність української влади, включно з президентом. Друге – не треба принижувати країну спробами рішеннями з сільрад також підтримати легітимність президента», – сказав він.
За його словами, Україна на переговорах має бути сильною, її силу забезпечить єдність – зовнішня і внутрішня.
«І для того нам треба негайно долати парламентську кризу, яка була викликана незаконними, неконституційними рішеннями про переслідування опозиції. І сьогодні ми робимо рішучий крок. Фракція «Європейської Солідарності» призупиняє блокування парламенту даючи можливість голосувати європейські закони», – заявив Порошенко.
При цьому, за його словами, у «Європейській солідарності» сподіваються, що для цього буде сформована коаліція національної єдності, уряд національної єдності – відбудеться перезавантаження влади.
Ця заява пролунала на тлі нещодавнього запровадження РНБО щодо Порошенка санкцій. З 13 лютого на знак протесту проти цих санкцій представники «Європейської солідарності» заблокували трибуну українського парламенту.
Депутати Верховної Ради 25 лютого проголосували за постанову № 13039 про заяву ВР щодо підтримки демократії в Україні в умовах агресії РФ. Документ підтримали 268 народних обранців.
24 лютого проєкту постанови забракло для затвердження вісім голосів – за документ тоді проголосували 218 депутатів.
У постанові парламент України акцентує на «необхідності дотримання передбаченого законами України принципу інституційної безперервності влади, особливо в умовах дії правового режиму воєнного стану, та наголошує, що президент України Володимир Зеленський повинен виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України згідно з частиною першою статті 108 Конституції України».
Попри те, що формально президентські повноваження Володимира Зеленського мали закінчитися в травні 2024 року, Україна не змогла провести вибори, оскільки в ній після початку в лютому 2022 року повномасштабного вторгнення РФ діє воєнний стан. Неможливість проведення виборів за таких умов закріплена в українському законодавстві, щодо цього також є згода серед провідних політичних сил, включно із опозиційними до Зеленського.
Comments (0)