РФ перетворює Маріуполь на головний військовий плацдарм: фіксують нові бази, колони танків і техніки

РФ перетворює Маріуполь на головний військовий плацдарм: фіксують нові бази, колони танків і техніки
Колишній радник мера Петро Андрющенко повідомив, що окупанти будують нові бази. Хоча пересування військ у напрямку Запоріжжя сповільнилося, кількість колон танків у місті, навпаки, зросла.

Про це 22 квітня у соціальних мережах заявив керівник Центру вивчення окупації та колишній радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“Спостерігаємо певне сповільнення військових переміщень у напрямку Запоріжжя. Проте на кінець тижня стало більше колон з танками. Загалом до 10 одиниць танків і гусеничної бронетехніки”, — написав він.

Також на базах металургійного комбінату імені Ілліча зафіксували “незвичне, але значне” накопичення живої сили та військової техніки противника, зокрема бойових машин зв’язку та бронетранспортерів. РФ будує у захопленому Маріуполі нові військові бази.

“Мінімум одна база в Лівобережному районі, одна в Кальміуському. Це пов’язуємо з необхідністю створення більш безпечного резервного плацдарму в логістичній близькості до фронту”, — зазначив Андрющенко.

21 квітня він інформував, що обидві ці бази з’явились впродовж березня-квітня. Одна — у північно-західній частині Кальміуського району, інша — в районі ЖМР “Східний”.

“Найбільший інтерес в цьому становить друга база. По-перше, тому що її організація — результат необхідності розширення вже наявної бази неподалік. Яка використовується здебільшого для стоянки паливозаправників та вантажівок з БК на перегоні в Запорізьку область (або звідти). Нова база має інше призначення. Вона здебільшого для стоянки живої сили та техніки. Зокрема, тут підвищені заходи маскування, але завдяки масованим перекиданням квітня … “шило в торбі не сховати”, — зазначав колишній радник.

З його слів, тенденція посилення військової присутності РФ у Маріуполі почалась з початку 2025 року, і це — “не випадковість, а послідовне перетворення Маріуполя в головний та повноцінний логістично-військовий плацдарм”. Цьому сприяє й те, що окупанти розвивають там залізницю та портове сполучення.

“Тому, ми впевнені, що найближчим часом зможемо констатувати факт військово використання як залізничних станцій “Маріуполь-сортувальна”, “Маріуполь-головний” та “Маріуполь-порт”, так і самого Маріупольського порту”, — додав Андрющенко.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *