Росіян починає бісити свято Путіна: що сталося та в чому причина

У російському суспільстві дедалі більше зростає роздратування щодо так званого “дня перемоги” 9 травня, оскільки на фронті бракує реальних успіхів. Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в інтерв’ю виданню Главред.

За його словами, РФ не змогла досягти основних стратегічних цілей — захопити Київ, утримати вже окуповані території, зокрема частину півдня, звідки війська просто втекли.

Коваленко пояснив, що після таких провалів Росія почала масштабний наступ по всій лінії фронту, проголошуючи плани захоплення Донецької, Луганської, Запорізької областей, повернення Херсона, а також подальшого просування до Одеси, Миколаєва, Молдови та навіть Києва.

“Але що відбувається? Російський великий, навіть епічний наступ почався в жовтні 2023 року. І де російські війська зараз? Вони вийшли за межі Покровська? Ні. Вони пройшли 35–40 кілометрів за Авдіївку, і все. Тобто за період із жовтня 2023 року і до 9 травня 2025 року їхнє просування становило 40 кілометрів за Авдіївку. Епічний наступ? Це ваш потенціал? Це всі ваші можливості? До Києва дійдете? У Росії через це бісяться. Більшість росіян, які були великими прихильниками “СВО”, шукають порятунку саме в 9 травня. У минулих перемогах, які взагалі їм не належать цілком і повністю, вони шукають самоствердження. Тому я і кажу, що це психічний момент”, — пояснив експерт.

Попри зусилля пропаганди, мобілізаційна активність у РФ залишається низькою. Навіть значні фінансові заохочення — зокрема одноразові виплати до 5 мільйонів рублів — не допомогли суттєво збільшити кількість охочих воювати. Замість запланованих 50 тисяч осіб щомісяця російській армії вдається набирати лише 30–35 тисяч, максимум — 40 тисяч.

Коваленко також зазначив, що через брак особового складу в Росії по всій країні проводять облави на мігрантів, які отримали громадянство РФ. Їх автоматично ставлять на військовий облік. Саме тому, за його словами, зростає кількість іноземних найманців із країн Африки, Центральної Азії та інших регіонів — власних людських ресурсів Росії вже недостатньо.

Він нагадав, що ще у 2022 році РФ пропонувала контрактникам 250 тисяч рублів на місяць. Згодом цю суму збільшили, нині пропонують одноразові виплати до 5 мільйонів рублів. Проте й такі гроші не стимулюють масового припливу добровольців.

“Це і свідчить про те, що охочих воювати в Росії не так багато. Але є психологічні моменти, які допомагають росіянам впоратися з усвідомленням того, що війна в Україні для них — це величезна ганьба, така сама, як була в Німеччині. Але росіяни все одно шукають порятунку і намагаються самоствердитися за рахунок минулого”, — підсумував Коваленко.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *