Російським кораблям заборонено наближатись до американських портів, – Трамп

Президент США на рік продовжив заборону для російського флоту.

Президент США Дональд Трамп продовжив ще на один рік заборону на прийом в американських портах суден, які ходять під російським прапором або іншим чином пов’язані з РФ. Про це йдеться в документі, який міститься у Федеральному реєстрі США.

Заборона триває ще з квітня 2022 року

Зазначається, що заборона поширюється на стоянку і рух у порти США для всіх суден, які пов’язані з Росією.

“Я продовжую на 1 рік дію надзвичайного стану щодо Російської Федерації та надзвичайних повноважень, що стосуються регулювання стоянки та пересування пов’язаних із Росією суден у порти Сполучених Штатів”, – йдеться в указі президента США.

У документі зазначено, що надзвичайний стан щодо РФ було ухвалено 21 квітня 2022 року за адміністрації експрезидента США Джо Байдена. Також у документі йдеться про те, що політика і дії уряду Росії продовжують становити загрозу національній безпеці США.

Насправді санкції проти тіньового флоту РФ не надто ефективні

Нагадаємо, що в січні США запровадили жорсткіші санкції, додавши до чорного списку ще 161 судно. Спочатку це обмежило потоки російської нафти, але зміна політичного курсу у США та прагнення Дональда Трампа до перемир’я можуть послабити санкційний тиск.

За даними Bloomberg, у тиждень до 9 березня 32 танкери вивезли 24,39 млн барелів російської нафти, що трохи менше, ніж 24,71 млн тижнем раніше.

Після посилення санкцій основним імпортером російської нафти, схоже, став Китай, а не Індія.

Повідомляється, що жодне судно з арктичною нафтою з Росії, завантажене після 10 січня, так і не дісталося до Індії, хоча спершу пунктами призначення зазначалися порти цієї країни. Натомість з’явилися ознаки, що ці поставки перенаправили до Китаю.

Раніше британським військовим довелося задіяти атомний підводний човен, щоб зробити попередження екіпажу російського розвідувального судна, яке тинялося поблизу місця проходження стратегічно важливих кабелів на дні моря. Росіяни нахабно картографують розташування стратегічних підводних кабелів, якими користуються західні країни.

Крім того, Британія запровадила санкції проти 10 суден РФ. Танкери вважаються головною ланкою з тіньового транспортування газу та нафти для фінансування військових дій Москви.

Зазначимо, що Російська Федерація є найбільш підсанкційною країною світу і наразі саме санкції є найбільш дієвим інструментом впливу на країну-агресора з боку цивілізованої світової спільноти.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *