Сенатори США закликають Трампа використати заморожені активи Росії для тиску на Москву, – Reuters

Група сенаторів обох партій США закликала адміністрацію президента Дональда Трампа передати Україні понад 300 мільярдів доларів заморожених російських активів для посилення тиску на Росію з метою завершення війни.

Про це передає Reuters із посиланням на лист сенаторів

Сенатори-республіканці Тодд Янг і Ліндсі Грем, а також демократи Річард Блюменталь і Тім Кейн надіслали лист державному секретарю США Марко Рубіо. У документі вони запитують, чи готова адміністрація використати всі доступні фінансові механізми, щоб посилити тиск на Росію та змусити її припинити війну.

“Як адміністрація розглядає можливість використання всіх наявних у її розпорядженні фінансових інструментів для посилення тиску на Росію з метою припинення війни? Зокрема, чи вважає адміністрація, що активи, які перебувають під контролем США і ЄС, слід використовувати як важіль тиску на переговорах з Росією, щоб покласти край війні? Якщо так, то як?”, – йдеться у листі

У своєму листі сенатори також запитують, чи має намір адміністрація розробити стратегію, покликану спонукати ЄС, країни G7 та інших союзників використовувати суверенні російські активи. І чи підтримує американський уряд використання Україною російських суверенних активів, що перебувають під контролем США, для закупівлі оборонного обладнання.

Видання зазначає, що конгресмени США роками закликають використати конфісковані російські активи для відновлення України і з метою чинити тиск на Москву задля досягнення мирної угоди.

За даними Reuters, цей лист є рідкісним прикладом публічного тиску високопоставлених республіканців на адміністрацію Трампа, закликаючи її зайняти жорсткішу позицію щодо Росії. Видання зазначає, що раніше проукраїнські республіканці в Конгресі США утримувалися від критики після зміни підходу Трампа до відносин з Кремлем.

Лист було відправлено напередодні нових переговорів між США та Росією в Саудівській Аравії щодо можливого припинення вогню на морі між РФ та Україною.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *