США пом’якшили свої вимоги до України стосовно повернення допомоги під час переговорів щодо угоди про мінерали. Про це 16 квітня пише Bloomberg із посиланням на джерела.

США пом’якшили свої вимоги щодо повернення допомоги Україною з $300 млрд до $100 млрд, – Bloomberg
За даними агентства, після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація президента Дональда Трампа знизила оцінку допомоги, яку США надали Україні з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ, із $300 млрд до приблизно $100 млрд. За оцінками України, США надали допомоги на понад $90 млрд.
Адміністрація Трампа домагається від України угоди про поділ прибутку від майбутніх українських інвестиційних проєктів, зокрема в галузі корисних копалин та інфраструктури, зазначає Bloomberg. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї й іншої допомоги, наданої країні під час війни. Україна домагається вигідніших умов і відмовляється визнавати попередню допомогу США як борг.
На запитання про статус переговорів міністр фінансів CIF Скотт Бессент сказав, що Україна виступила із зустрічною пропозицією у вихідні й переговори досі тривають. “Ми дуже, дуже близькі”, – сказав Бессент у коментарі Bloomberg News у Буенос-Айресі. За його прогнозом, підписання може бути цього тижня.
Переговори між технічними групами у п’ятницю й суботу були конструктивними, сказало одне із джерел. Але США ще розглядають угоду як можливість відшкодувати витрати на Україну коштами з прибутку фонду, розміру якого в останньому проєкті досі не вказано, сказав співрозмовник Bloomberg.
Comments (0)