
Трамп: Було б чудово, якби всі країни позбулися ядерної зброї
Президент США Дональд Трамп виступає за відмову ядерних держав від свого ядерного арсеналу. Про це він сказав журналістам 6 березня в Овальному кабінеті, фрагмент брифінгу опублікував Newsweek.
Але потім, як заявив Трамп, “відбулися погані речі” – президентські вибори 2020 року, на яких переміг Джо Байден. Трамп без доказів наполягає, що ці вибори були сфальшовані й що нібито на них переміг не Байден, а він.
“Тому нам довелося повернутися до цього за чотири роки. Але я б дуже хотів почати ці переговори”, – сказав Трамп.
У світі ядерну зброю мають дев’ять держав – США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль. За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), на початку 2024 року в них на озброєнні було приблизно 12 121 боєголовка. Росія і США разом володіють майже 90% усієї ядерної зброї. Станом на січень 2024 року, за даними SIPRI, Росія мала 5580 ядерних боєголовок (сюди входять і зняті з озброєння), а США – 5044. Водночас офіційно США оцінюють свій ядерний потенціал (станом на вересень 2023 року) у 3748 боєголовок. За даними SIPRI, Китай із 500 боєголовками – на третьому місці за розміром ядерного арсеналу.
Іран теж розвиває ядерну програму, але поки не володіє ядерною зброєю. За даними Bloomberg, адміністрація Трампа звернулася до країни-агресора Росії з проханням бути посередником у спілкуванні з Іраном щодо низки питань, зокрема щодо ядерної програми. Трамп заявив, що хоче підписати мирну угоду з Іраном, щоб Іран був “великою й успішною країною”, але без ядерної зброї.
Україна відмовилася від ядерної зброї 1994 року, коли підписала Будапештський меморандум. Тоді вона мала третій за розміром ядерний арсенал у світі.
Comments (0)