У проєкті нової ресурсної угоди зі США немає навіть натяку на гарантії безпеки, – Железняк

США передали Україні новий проєкт угоди про корисні копалини, який має бути ратифіковано у Верховній Раді.

Про це у фейсбуці повідомив нардеп Ярослав Железняк.

“Ну що, тримайте інсайд про угоду по копалинах. Я вчора отримав цей документ від наших урядовців. За моєю інформацією саме ці 58 сторінок, які я читав весь вечір, датований 23 березня і начебто був надісланий нам американською стороною. Як новий проєкт угоди по копалинах. Далі його доля невідома”, – зазначив парламентар.

Железняк зауважив, що це не фінальний документ.

“Я сподіваюсь, українська сторона буде вимагати і добʼється значних змін до нього. Але текст який я бачив це прям ЖАХ. Всі 18 розділів… Це вже не рамковий меморандум про наміри (який був до скандальної зустрічі в Овальному кабінеті). Це прям велика і дуже чітка угода. І вона не в нашу сторону”, – наголосив він.

В чому суть угоди

“Управління п’ятеро людей, троє з них від США з повним правом вето. Мова вже йде про всі копалини. Тобто там і нафта, і газ, і нові, і існуючи. По всій території України. Мова про видобуток і державними, і приватними компаніями. Гроші конвертуються одразу у валюту. Гроші фонду виводяться за кордон. Якщо раптом по причині з нашої сторони щось не дійшло — доплачуємо. Внесок США — вже надана нам допомога з 2022. І вони можуть за своїм рішення отримувати прибуток. А отримують вони “роялті” з Фонду перші (а потім Україна) +4%”, – розповів нардеп.

За словам Железняка, угода діє безстроково.

“Зміни тільки з дозволу американців можуть бути зміни чи припинення. Права “першої ночі” на всі нові інфраструктурні проєкти і право вето на продаж ресурсів іншим країнам. Нічого про гарантії безпеки. Навіть натяку”, – додав він.

Железняк також зазначив, що у документі дуже багато юридичного тексту.

“І він може і має бути змінений. Інакше я не уявляю як це може бути ратифіковано Парламентом”, – підсумував Железняк.

Угода про копалини. Що США вимагають від України

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *