У РФ через атаку дронів виник найбільший від початку війни транспортний колапс: люди застрягли в аеропортах без їжі і води

Найбільший російський авіаперевізник “Аерофлот” скасував аж 52 рейси з Москви і ще 54 – до столиці РФ.

У Росії провідні авіакомпанії скасували десятки рейсів через атаку ударних дронів по території РФ 7 травня. Про це повідомляє газета “Експрес” із посиланням на російське видання The Moscow Times.

Транспортний колапс в Росії: що відомо

У зв’язку з цим в багатьох аеропортах Центральної Росії виник найбільший від початку війни транспортний колапс. Пасажири скасованих або затриманих рейсів годинами залишаються в терміналах, багато з яких переповнені. Вони скаржаться: не надають ні їжу, ні воду, ні місця для ночівлі.

Зокрема, найбільший російський авіаперевізник “Аерофлот” у середу скасував аж 52 рейси з Москви і ще 54 – до столиці РФ, згідно з онлайн-табло компанії. Загалом затримано понад 140 рейсів до Москви та з російської столиці. Це стосується рейсів самого “Аерофлоту” (аеропорт “Шереметьєво”) і його дочірньої компанії “Росія” (аеропорт “Внуково”).

Авіакомпанія “Побєда” повідомила пасажирів, що через обмеження, введені Росавіацією, була змушена скасувати частину рейсів 6 і 7 травня. Також можливі затримки інших рейсів і перенаправлення літаків на інші аеродроми.

Про скасування рейсів через обмеження повітряного руху в Центральній Росії на тлі атак безпілотників повідомила і S7 Airlines. У компанії зазначили, що деякі рейси в аеропорт Домодєдово скасовано, а деякі літаки перенаправлено на інші аеродроми.

За інформацією “Уральських авіаліній”, компанія скасувала 18 рейсів, 9 літаків було переспрямовано, ще близько 40 рейсів – затримано через “надзвичайну ситуацію”. Також про можливі зміни попередили авіакомпанії Azur Air, Nordwind і Nordstar. Обмеження на приймання та виліт літаків діяли також в аеропортах Кірова, Нижнього Новгорода, Тамбова, Казані та Нижньокамська.

Масована атака дронів на РФ

Уночі 7 травня дрони атакували об’єкти оборонної промисловості в кількох регіонах Росії – там вирують пожежі.

Як повідомив у Telegram-каналі керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки і оборони Андрій Коваленко, на території Росії було уражено два аеродроми та низку оборонних підприємств.

Так, за даними Коваленка, у Саранську було уражено завод оптоволоконних систем, який є ключовим елементом російської оборонної промисловості у сфері сучасного військового зв’язку. “Він спеціалізується на виробництві оптоволоконних кабелів та систем зв’язку для армії Росії, зокрема для дронів на оптоволокні”, – деталізував він.

Крім того, в Тулі було атаковано АТ “Конструкторське бюро приладобудування” –  це “один із флагманів російського ВПК”, підприємство спеціалізується на розробці сучасних систем озброєнь, включно з протитанковими комплексами, стрілецькою зброєю та бойовими модулями. “Його продукти активно використовуються під час війни в Україні”, – підкреслив керівник ЦПД.

Під атакою також був  і “СПЛАВ” – головний розробник реактивних систем залпового вогню у Росії. “Саме тут створювали “Гради”, “Урагани” й “Смерчі”, які активно застосовуються проти українських міст та на фронті”, – зауважив Коваленко.

Він також зазначив, що підприємство має тісний зв’язок з концерном “Ростех” та залишається одним з пріоритетних виробників зброї для російської армії.

“Також було уражено два аеродроми ворога. Аеродром “Шайковка” у Калузькій області, де базуються Ту-22м3, зберігаються ракети, зокрема Х-22. Авіабаза “Кубінка” в Московській області, де базуються Су-27, МіГ-29″, – повідомив керівник ЦПД.

Згодом Коваленко поінформував, що завод оптоволоконних систем в Саранську після удару дуже серйозно постраждав. “Оптоволокно – це одна з переваг ворога на фронті за рахунок дронів на оптоволокні. Цей завод повністю забезпечує російську армію оптоволокном. Зараз стоїть питання можливої зупинки його роботи”, – зауважив він.

Раніше російська влада заявила, що ППО в ніч на 7 травня нібито збила 7 безпілотників, які летіли на Москву. Також через загрозу дронів закривали аеропорт “Шереметьєво”.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *