Угода щодо Чорного моря створить загрозу для України, – експерт The Telegraph

Росія зазнає поразки в Чорному морі, тому хоче припинення вогню там.

Росія та Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі. Поки ще рано говорити, чи стане це першим кроком до масштабного перемир’я, однак зараз таке рішення більш вигідне Росії, ніж Україні, оскільки саме Росія наразі перебуває в програшній позиції в цьому регіоні. Про це пише колишній офіцер британського флоту Том Шарп у статті для The Telegraph.

Що стосується впливу на морську торгівлю, то, як зазначає Шарп, морське панування України було настільки великим, що від початку 2024 року експорт та імпорт в Україну та з України в будь-якому разі перебував на рівні, близькому до довоєнного.

Так, українські удари з використанням морських дронів ефективно витіснили Чорноморський флот РФ, і за винятком постійно присутньої загрози мін і випадкових стратегічно ризикованих пострілів ракетами, свободу судноплавства для українців було в основному відновлено. Економіка України та країн, що залежать від її зерна, буде зацікавлена в тому, щоб це не змінилося.

При цьому росіяни, які зазнали поразки від українців у військово-морській сфері, більше виграють від припинення вогню, зазначає Шарп.

Він підкреслює, що Чорноморський флот, який отримав можливість вільного переміщення, може загрожувати морському пануванню України, а відтак і торговельному статус-кво.

Як додає експерт, якщо мирний процес дійде до того, що Туреччина зніме обмеження на прохід через Босфор, що дозволить знову увійти російським військовим кораблям, то це “може стати катастрофою”.

“Флот, якому дозволено перегруповуватися, поповнювати запаси і діяти без страху, може бути і буде більш небезпечним, а якщо перемир’я не буде дотримуватися, він матиме більше можливостей для відновлення атаки”, – зазначає Шарп.

І хоча ще надто рано судити про те, хто більше виграє від цієї угоди, однак найімовірніше, угода буде вигіднішою для Росії, аніж для України, яка вже виграла свою військово-морську битву в Чорному морі, вважає Шарп.

Угода щодо Чорного моря з РФ

25 березня російська сторона заявила, що США погодилися на зняття частини санкцій в обмін на підтримку угоди щодо Чорного моря.

Сам Трамп заявив, що його адміністрація розглядає висунуті Росією вимоги. “Є п’ять або шість умов і ми розглядаємо їх усі”, – сказав він.

Як вважає військовий оглядач Денис Попович, Росія використовує угоду, щоб узаконити грабіж українського продовольства.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *