Угорщина залишилася без російської нафти через атаку дронів ЗСУ

Він закликає Україну не бити по інфраструктурі, що веде до Угорщини.

Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто каже, що після нічного удару по “Дружбі” зупинилося постачання нафти з росії. Він закликає Україну не бити по інфраструктурі, що веде до Угорщини, бо це є “питанням суверенітету”.

Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто заявив, що через атаку дрона Збройних сил України зазнав пошкоджень трубопровід “Дружба” і транспортування нафти до його країни довелося зупинити.

Про це він сказав у своєму зверненні у Facebook 11 березня, яке процитувала угорська газета Új Szó.

Сіярто стверджує, що в ніч на 11 березня український безпілотний літальний апарат вразив одну з вимірювальних станцій нафтопроводу “Дружба”.

Угорський міністр повідомив, що розмовляв телефоном з віцепрем’єром з питань енергетики рф Олександром Новаком. За словами Сіярто, той сказав, що через українську атаку транспортування нафти поки неможливе, тривають ремонтні роботи, і відновити постачання можуть до кінця дня, якщо не станеться надзвичайних ситуацій.

“Якщо робота нафтопроводу “Дружба” стане неможливою, то постачання нафти в Угорщину і Словаччину стане фізично і практично неможливим”, — сказав угорський урядовець.

Сіярто назвав неприйнятними атаки на енергетичну інфраструктуру, що забезпечує постачання енергоносіїв до Угорщини, і сказав, що це є питанням суверенітету країни.

“Ми неодноразово чітко висловлювали цю позицію в Брюсселі, і Європейська комісія також дала гарантію, що нападу на енергетичну інфраструктуру в Угорщині не буде. На жаль, це вже вкотре порушення гарантій Єврокомісії. Ми закликаємо українців не атакувати енергетичну інфраструктуру, що прямує до Угорщини”, — заявив він.

У ніч на 11 березня українські військові завдали ударів по низці стратегічних об’єктів росії, які та використовує для війни проти України. Під ударом опинилися Московська та Орловська області рф.

Є влучання по виробничих потужностях Московського нафтопереробного заводу, який здатний переробляти 11 мільйонів тонн нафти на рік і забезпечує 40—50% потреб москви в дизелі та бензині.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *