Якщо адміністрація президента США Дональда Трампа не змінить курс, військова допомога США Україні незабаром може припинитися. Такий сумний прогноз зробив ексдиректор Ради нацбезпеки Білого дому з питань Східної Європи та України (2021-2025) Девід Шимер.
Запаси американських боєприпасів в України виснажуються
У матеріалі для The Guardian він зазначив, що в останні місяці свого президентства Джо Байден ухвалив низку рішень, спрямованих на поповнення українських запасів життєво важливого озброєння. Наприкінці 2024 року Міноборони США передало Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні бронемашин. У грудні того ж року Байден затвердив додатковий пакет допомоги на $1,25 млрд, що дало змогу США продовжувати постачання зброї Україні.
“Ці заходи виграли для України час, але він закінчується. Запаси американських боєприпасів в України виснажуються. Виділений пакет допомоги скоро буде вичерпано”, – попередив Шимер.
За його словами, США, як і раніше, мають кілька мільярдів доларів, які можуть бути використані за механізмом екстреної передачі озброєнь, щоб надати додаткову військову допомогу, але з моменту вступу на посаду Трамп не затвердили жодного такого пакета.
Навіть якщо Трамп передумає і скористається рештою коштів, що залишилися, їх все одно недостатньо для стійкої довгострокової підтримки. Для цього Конгрес має схвалити новий пакет допомоги Україні – а цього не станеться, доки Республіканська партія контролює обидві палати Конгресу та Білий дім, ідеться в статті.
“Таким чином, епоха військової підтримки України з боку США наближається до завершення”, – додав експерт. Кремлівський диктатор Володимир Путін, зі свого боку, продовжує тягнути час, спостерігаючи, як адміністрація Трампа безуспішно намагається домогтися припинення вогню, та чекаючи, поки запаси озброєння від часів Байдена не вичерпаються.
Путін вичікує, сподіваючись, що українська армія зламається без підтримки США. Як він нещодавно заявив: “Є підстави вважати, що ми їх доб’ємо”. Навіть якщо Росії не вдасться захопити значно більше території, Путін чекатиме, поки ситуація в Україні не стане критичною, перш ніж ухвалюватиме серйозні рішення про завершення війни. Шимер пише, що Путін розраховує, що війна триватиме принаймні ще кілька місяців.
Росія також має проблеми
Автор констатує, що і в Росії теж є свої проблеми: ЗСУ продовжують ефективно оборонятися, завдаючи значних втрат окупантам, а падіння цін на нафту чинить тиск на російську економіку.
“США повинні змінити розрахунки Путіна – підштовхнути його до реальних переговорів, посиливши військову допомогу Україні та посиливши санкції проти Росії. Однак адміністрація Трампа не зробила ні того, ні іншого, віддавши перевагу тиску на президента України Володимира Зеленського і одностороннім поступкам Росії”, – наголосив Шимер.
Європа ж останніми місяцями посилила підтримку України в умовах відсутності лідерства з боку США. Для європейських прихильників України ключові питання такі: як Україні продовжувати опір, спираючись на власне виробництво озброєнь, європейську військову допомогу та обмін розвідданими зі США; і який найбільш реалістичний спосіб фінансування такої підтримки.
Comments (0)