В США цинічно пояснили, чому Трамп жертвує Україною заради Росії 

Для Трампа Україна є лише пішаком, яким нескладно пожертвувати.

Для президента США Дональда Трампа Америка – це могутня держава, на яку Росія не наважиться напасти, тоді як Україна для нього – лише пішак, яким можна пожертвувати. Таку думку у своїй колонці для The New York Times висловила журналістка Фарах Стокман.

На її переконання, багато хто вважає, що зовнішня політика Трампа продиктована його жадібністю або симпатією до авторитарних лідерів. Проте, за словами Стокман, для нього головним фактором є не багатство чи ідеологія, а сила. Він сповідує принцип домінування над слабкими та поваги до сильних, що є класичним проявом реалізму в міжнародних відносинах.

“Не зрозумійте мене неправильно. Багато що з того, що Трамп робить за кордоном, як і те, що він робить удома, незграбно, короткозоро і жорстоко. Але я також помічаю в його адміністрації визнання того, що ліберальний міжнародний світовий порядок був можливий тільки завдяки військовій могутності США і що американці більше не хочуть платити за рахунками. Це реалізм — грубий, нестратегічний, “неандертальський реалізм”, як одного разу назвав його політолог Стівен Волт, — але, тим не менш, форма реалізму”, — пояснила журналістка.

За її словами, реалісти сприймають світ як жорстоку та хаотичну арену, де безпека досягається лише через силу – бути наймогутнішим гравцем і уникати конфліктів із тими, хто має аналогічну силу.

“Трамп хоче уникнути війни з Росією. Це означає запеклість наших сердець по відношенню до важкого становища України. Минулого тижня в Білому домі пан Трамп грав роль афінянина. Коли він сказав президенту України Володимиру Зеленському: “У вас зараз немає карт”, він говорив про стратегічне становище країни, а не про благородні ідеї або спільні цінності”, – наголосила Стокман.

Окрім того, вона зазначила, що протягом багатьох років реалістична школа мислення залишалася переважно в межах академічних дискусій або була відкинута, але останнім часом вона набирає популярності у Вашингтоні.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *