Венс відреагував на заклики Дуди розмістити американську ядерну зброю в Польщі

Венс сказав, що не говорив із Трампом про розміщення ядерної зброї в Польщі

Віцепрезидент США Джей Ді Венс прокоментував заклик президента Польщі Анджея Дуди до президента США Дональда Трампа передати американську ядерну зброю для стримування російської агресії. Про це він сказав під час інтерв’ю на Fox News у програмі The Ingraham Angle 14 березня.

“Я не говорив із президентом про це питання, але я був би шокований, якби він [Трамп] підтримав поширення ядерної зброї далі на схід у Європу”, – сказав Венс.Віцепрезидент також зазначив, що США мають бути обережними.

“Нам треба бути обережними. Ми ризикуємо життям людської цивілізації. Трамп вважає себе президентом світу і є таким. Такі люди, як [експрезидент США] Джо Байден, сонно вели нас до ядерного конфлікту, а Трамп має зовсім інший підхід”, – зазначив він.

За словами Дуди, перспектива переміщення стратегічної зброї була темою його нещодавньої розмови зі спеціальним посланником США щодо врегулювання війни країни-агресора Росії в Україні Кітом Келлогом.

Він презентував проєкт перенесення ядерних ракет попередньої адміністрації Білого дому 2022 року, розповів Дуда. Росія заявляла 2023 року про передання частини стратегічного арсеналу Білорусі, водночас Кремль “ні в кого не питав дозволу”, сказав він.

Заклик Дуди розмістити в себе ядерну зброю підкреслює тривогу, яка зростає в Польщі, й, імовірно, його розцінять у Москві як провокаційний, зазначає FT.

Контекст

У світі ядерну зброю має дев’ять держав – США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль. Майже 90% усієї ядерної зброї – у РФ (5580 ядерних боєголовок) і США (3748 боєголовок).

У березні 2024 року нелегітимний президент РФ Володимир Путін заявив, що з військово-технічного погляду РФ готова до ядерної війни, а її стратегічні сили “постійно перебувають у стані бойової готовності”.

24 лютого 2025 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція готова використати свої сили ядерного стримування для захисту Європи.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *