Євросоюз та Велика Британія обговорять способи арешту заморожених російських активів, – Bloomberg

Велика Британія та Європейський Союз обговорять способи арешту заморожених російських активів і збільшення витрат на оборону, щоб чинити тиск на президента РФ Владіміра Путіна перед можливими мирними переговорами щодо припинення війни РФ проти України.

Про це пише Bloomberg.

Як повідомляється, переговори стосуватимуться “інноваційних ініціатив” для збільшення європейського фінансування оборони та військової готовності, включно з тим, як юридично та фінансово захопити російські активи.

ЄС також пропонує дозволити державам-членам інвестувати $150 млрд євро в оборонне обладнання, що може принести користь британським оборонним компаніям.

За словами джерел, попри досягнутий прогрес, деякі країни, такі як Бельгія та Німеччина, виступають проти конфіскації заморожених російських активів через побоювання щодо порушення принципу державного імунітету в міжнародному праві та можливих наслідків для євро.

ЄС, країни !Великої сімки” та Австралія заморозили близько $280 млрд активів російського Центрального банку у формі цінних паперів і готівки, в основному через бельгійську клірингову палату Euroclear. Санкції, накладені на відомих російських осіб, заморозили додаткові активи на суму близько $58 млрд, включно з будинками, яхтами та приватними літаками.

Як повідомлялося, на початку березня віцепрем’єр-міністерка – міністерка фінансів Фінляндії Рікка Пурра заявила, що Євросоюз має ухвалити рішення про конфіскацію заморожених активів РФ, щоб посилити позицію України на мирних перемовинах.

24 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що конфіскація заморожених російських активів неможлива, бо це суперечить міжнародному праву, однак доходи від них можна використовувати на відновлення України. Водночас він припустив, що заморожені активи РФ можуть стати частиною переговорів після завершення війни.

За даними видання Politico, наразі члени французького уряду приватно обговорювали можливість використання заморожених російських активів у якості гарантії за новими кредитами для України, у тому числі зі своїми німецькими колегами.

Водночас висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас у лютому констатувала, що серед держав Євросоюзу досі немає одностайної підтримки конфіскації заморожених російських активів і навряд чи рішення буде ухвалене у березні.

Нагадаємо, російські активи на суму близько 260 млрд євро були заморожені через санкції, запроваджені після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Переважна більшість цих активів зберігається у бельгійському депозитарії Euroclear, станом на кінець грудня 2024 року на його балансі перебувало 183 млрд євро російських активів, що перебувають під санкціями.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *