Що сталося з рейтингом Зеленського після сварки з Трампом: КМІС показав цифри

Після зіткнення з Трампом у рейтингу Зеленського 10 пунктів

Рейтинг президента Володимира Зеленського зріс до 68%. Після словесної суперечки з президентом США Дональдом Трампом в Овальному кабінеті він збільшився на 10 процентних пунктів. Як передає портал “Коментарі”, про це свідчать дані опитування КМІС.

За інформацією КМІС станом на першу половину лютого 2025 року, до загострення відносин України та США, Зеленському довіряли 57% українців, не довіряли – 37%. Баланс довіри-недовіри складав 20%.

Далі, у період 14 лютого — 4 березня рівень довіри зріс до 67%, а частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Відповідно, баланс довіри-недовіри покращав до 38%.

При цьому в період 14 лютого – 4 березня відбулося багато резонансних подій, зокрема – емоційна зустріч у Білому домі 28 лютого 2025 року.

Вже в період 14-28 лютого 2025 року довіра стала вищою, ніж 4-9 лютого 2025 року, а на період 1-4 березня 2025 року довіра до Зеленського зросла до 68%.

Недовіра у період 1-4 березня 2025 року становила 27%. Баланс довіри-недовіри на період 1-4 березня 2025 року становив 41%.

Як прокоментував заступник директора КМІС Антон Грушецький, зростання довіри президенту за останній період свідчить, що зараз ми бачимо “згуртування навколо прапора” (rally around the flag). Подальша динаміка залежатиме від того, чи буде атмосфера емоційно заряджена з підвищеними ризиками, чи матиме місце охолодження та конструктивніша розмова.

“У будь-якому випадку важливо наголосити, що основна причина єднання та підвищення довіри президенту — не атаки на нього персонально. Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну та всіх українців”, — сказав соціолог.

Як зазначив соціолог, твердження, що нібито Україна “спровокувала” Росію чи несе відповідальність за вторгнення, що взагалі Росію не варто називати “агресором”, ведення переговорів без участі України, голосування США “проти” резолюції в ООН тощо зовсім розходяться з громадською думкою українців. І на цьому тлі, зокрема, з боку США практично відсутня критика Росії чи тиск на неї. А тепер до цього додається зупинення збройної допомоги.

“Українці справді хочуть миру, але наші результати стабільно показують, що абсолютна більшість – проти миру на будь-яких умовах. Українці – гнучкі та готові до навіть хворобливих компромісів, але не до компромісу, який буде капітуляцією. Українці зберігають волю до боротьби і попри все продовжать її”, — додав він.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *