Євангелісти та баптисти стали потужними лобістами України у США

За останні два роки українські баптисти та інші євангелісти підтримували зв’язок зі своїми американськими колегами через скоординовані кампанії та індивідуальні зусилля: вони об’їздили всю територію США, відвідуючи церкви та християнські коледжі, Капітолійський пагорб та Національний з’їзд Республіканської партії з метою пропагування фінансової підтримки України

З початку війни в Україні, Ярослав Пиж, баптистський пастор зі Львова, змінив багато ролей. Він керує великою та перспективною Українською баптистською теологічною семінарією (тут навчається понад 1300 студентів, і ще тисячі проходять сертифікаційні програми), одночасно куруючи мережу із 18 центрів гуманітарної допомоги по всій країні. Він також став свого роду послом для американських євангелістів. Кілька разів на рік він вирушає до Сполучених Штатів, щоб проповідувати про важке становище своєї країни та її потребу у постійній американській підтримці. Про це йдеться у спецрепортажі Associated Press, переказ якого пропонує Foreign Ukraine.

Він не самотній у своїй пропаганді. За останні два роки українські баптисти та інші євангелісти підтримували зв’язок зі своїми американськими колегами через скоординовані кампанії та індивідуальні зусилля. Вони об’їздили всю територію США, відвідуючи церкви та християнські коледжі, Капітолійський пагорб та Національний з’їзд Республіканської партії.

Вони звертаються до американських євангелістів, які мають політичний вплив у Республіканській партії, яка, як і раніше, скептично ставиться до України.

Під час своєї останньої поїздки до США Пиж зробив зупинки щонайменше у восьми штатах, включаючи зустріч із представниками Південних баптистів у Нешвіллі, штат Теннессі.

Пиж, який володіє англійською мовою, був перекладачем для американських церковних груп, які відвідували Україну. Він отримав докторський ступінь у Південно-Західній баптистській теологічній семінарії у Техасі.

Україну часто називають «біблійним поясом Східної Європи». Хоча євангелісти становлять лише 2–4% населення, це сотні тисяч людей. У них величезний зв’язок із важливим електоратом: південними баптистами, найбільшою протестантською конфесією у Сполучених Штатах, яка налічує 13 мільйонів чоловік.

Баптисти з обох країн благали республіканського спікера Палати представників Майка Джонсона — південного баптиста підтримати військову допомогу Україні на початку 2024 року. Павло Унгурян, відомий лідер українських баптистів, зустрічався із Джонсоном кілька разів.

«Ми брати в одному тілі Ісуса Христа», — сказав Унгурян, який колись працював у парламенті України та веде Національний молитовний сніданок країни.

Після того, як під час ракетної атаки в Одесі загинули донька та малолітній онук баптистського пастора, Унгурян організував зустріч із Джонсоном, якраз перед тим, як він допоміг надати Україні 61 мільярд доларів військової допомоги.

Стівен Мур, засновник Ukraine Freedom та член Республіканської партії розмістив рекламний щит в окрузі Джонсона у Луїзіані, на якому була зображена пошкоджена українська баптистська церква, а також створив веб-сайт із історіями українських християн, яких катували росіяни.

«Щодня ми намагаємося з’ясувати, як створити та зберегти підтримку республіканців для України. І євангельські християнські послання є одним із способів, за допомогою яких ми це робимо», – наголошує Мур.

Росія стверджує, що Україна дискримінує християн, особливо після того, як ухвалила закон проти церкви московського патріархату. Комісія США з міжнародної релігійної свободи висловила стурбованість новим законом, але «наголошує, що Росія залишається найсерйознішою загрозою для релігійної свободи в Україні».

«У Росії релігійної свободи та плюралізму значно менше, ніж в Україні. Євангелісти зазнають переслідувань і репресій у Росії та на окупованих територіях частково через ймовірні зв’язки зі Сполученими Штатам», – зауважує Кетрін Уоннер, професорка історії, антропології та релігієзнавства в Університеті штату Пенсильванія.

Ігор Бандура, старший віце-президент Української спілки баптистів повідомив, що 110 із 320 українських баптистських церков на окупованих російських територіях припинили своє існування.

«Це екзистенційна боротьба для нас у якомусь сенсі як для нації, але також для християн, як віруючих», – резюмує Пиж.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *