10 дивних заборон у країнах світу

  1. Не носіть жовтий одяг у Малайзії

У Малайзії з 2011 року діє заборона на носіння жовтого одягу. Влада мала свою причину на її введення, однак від цього таке правило не стає менш дивним.

Річ у тому, що група опозиційних активістів Малайзії обрала кольором свого руху саме жовтий. Владі це не сподобалося й вона повністю його заборонила. Саме тому ви не побачите в країні жовтий одяг.

Тож навіть якщо ви маєте яскравий жовтий браслет або полюбляєте шнурівки такого кольору, то краще не одягайте їх у Малайзії, щоб уникнути проблем.

  1. У Мілані заборонено ходити з серйозним обличчям

В італійському Мілані закон встановлює вимогу завжди усміхатися. Звісно, за винятком похоронів, у лікарнях та під час догляду за хворими.

Це правило місцева влада встановила ще в часи Австро-Угорщини й відтоді його досі офіційно не скасували.

Історик Андреа Сантанджело згадує, що це правило виникло через пропозицію Луїджі Фабіо. Мовляв, окрім вищеперерахованих випадків, немає виправдання для похмурого вигляду, альтернативою є штраф. На щастя для туристів, Мілан – приємне місто, тож не усміхатися там неможливо.

  1. У Бельгії не можна кидатися сніжками

У двох комунах Бельгії кидання сніжками прирівнюється до кидання камінням. У Вінгені та Ліхтервельді, що у західній Фландрії, за це можуть виписати штраф у розмірі 100 євро.

Вочевидь, жителям цих комун пощастило, що сніг у їхній країні випадає вкрай рідко. Адже під час снігопаду перед Різдвом так важко стриматися, щоб не зліпити снігову кульку.

У Бельгії заборонено кидатися сніжками / Pexels

  1. У Флориді заборонено посипати колії сіллю

Флорида – другий штат у США з розведення великої рогатої худоби після Техасу. І, раптом хтось не знає, худоба дуже любить сіль.

У давнину недобросовісні скотарі посипали залізничні колії сіллю, щоб приманити худобу конкурентів до рейок. Самі можете зрозуміти, для чого. Це не лише негуманно та завдавало шкоди скотарству, а й приносило збитки залізниці. Адже зіткнення з худобою шкодило й потягам.

Саме тому там діє закон, який забороняє посипати залізничні колії сіллю.

  1. У Шотландії ви мусите дозволити будь-кому користуватися вашим туалетом

Якщо ви перебуваєте в Шотландії й вам потрібно в туалет, ви можете просто постукати в чиїсь двері та попросити дозволу скористатися ванною кімнатою. За законом вам не можуть відмовити.

Усе завдяки старому шотландському загальному правилу гостинності, яке технічно досі застосовується й у наші дні.

  1. Будьте обережними з жуйкою в Сінгапурі

Через людей, які скрізь ліплять свої пожовані жуйки, продаж гумки в Сінгапурі є незаконним із 1992 року. У такий спосіб влада хотіла покращити чистоту міста та уникнути витрачання коштів на зішкрібання жуйки з тротуарів, кнопок ліфта та датчиків дверей метро.

З 2004 року країна ввела виняток для лікувальної, стоматологічної та нікотинової жувальної гумки. Їх можна придбати лише у лікаря або зареєстрованого фармацевта.

Саме по собі жування гумки в Сінгапурі не є незаконним. Мандрівнику дозволено привезти невелику кількість жуйок для особистого користування, однак за її випльовування у невідповідному місці передбачений штраф.

А за незаконний продаж жуйки порушникам загрожує фінансове покарання у розмірі 2 000 сингапурських доларів.

  1. У Таїланді заборонено наступати на валюту

Стаття 112 Кримінального кодексу Таїланду вказує, що будь-хто, хто “оббріхує, ображає або погрожує королю, королеві, спадкоємцю престолу або регенту”, буде покараний тюремним ув’язненням на строк від 3 до 15 років.

Це означає, що навіть якщо ви випадково наступите на тайський бат, то можете підпасти під дію цієї норми закону, оскільки на місцевій валюті зображене обличчя короля. Покарання може бути різним, тож краще уважно стежити за будь-якими випадковими банкнотами чи монетами на землі.

  1. В Абу-Дабі незаконно мати брудну машину

В Абу-Дабі, столиці ОАЕ, діє один із найдивніших законів у світі, щоб не нашкодити іміджу міста. Усі місцеві жителі повинні регулярно мити свої автомобілі, щоб вони були чистими та блискучими.

Невиконання цієї вимоги може призвести до того, що влада конфіскує брудну машину і випише штраф у розмірі 500 дирхамів.

В Абу-Дабі всі натирають машини до блиску / Pexels

  1. У Греції заборонено ходити на підборах у стародавніх місцях

У Греції з 2009 року заборонено носити високі підбори у місцях, які є культурною спадщиною. Комусь це може здатися дивним, але насправді влада ввела це правило, щоб захистити стародавні руїни та мармурові підлоги історичних локацій.

Вважається, що підбори можуть сприяти зносу національних скарбів та знищити їх, оскільки їм властиво дряпати поверхню.

Штраф для порушниць або ж порушників може становити до 987 доларів США.

  1. У США заборонені Kinder Surprise

У США ви не знайдете Kinder Surprise, який так полюбляють у Європі. Все через маленьку іграшку, яка ховається всередині шоколадного яйця. Комісія з безпеки споживчих товарів країни вважає цей сюрприз небезпечним для дітей. Вона пояснює це тим, що малюки можуть випадково проковтнути невеликий пластиковий предмет.

Заборона доволі серйозна. За незаконний імпорт кіндерів людина може бути оштрафована на суму до 2500 доларів США.