Працівникам ТЦК дозволили стріляти на ураження
Після стрілянини на посту Луцького ТЦК військові будуть відкривати вогонь на ураження у разі загрози працівнику ТЦК.
Вночі 27 серпня невідомі відкрили вогонь по посту охорони Луцького ТЦК. Один військовий отримав поранення. Про це повідомляє пресслужба Волинського обласного ТЦК та СП.
Поранення військового на посту Луцького ТЦК: тепер стріляти на ураження при загрозі
Як повідомили у пресслужбі ТЦК, через напад поранення отримав старший солдат — він перебуває на лікуванні в госпіталі.
Солдати роти охорони, які несли службу, відкрили вогонь у відповідь, однак нападнику вдалося втекти. Зараз його шукають правоохоронці.
У ТЦК відзначили, що військовослужбовці, які несли службу, мають бойовий досвід і були переведені до Луцького ТЦК та СП після отримання поранення. Всі вони – місцеві жителі, які пішли захищати Україну в перші дні повномасштабного вторгнення.
“А тепер поговоримо серйозно. ТЦК — це режимний обʼєкт. У випадку загрози життю військовослужбовців — вони відкриватимуть вогонь на ураження. Військовослужбовці, які вчора перебували на посту охорони — це військові із бойовим досвідом, яких після поранень перевели на службу до Луцького ОМТЦК.
Всі вони — місцеві, які героїчно пішли захищати нашу землю із самого початку російського вторгнення. Вони отримали поранення і були переведені на службу в тил. Від росіян ми могли чекати чого завгодно, але від своїх…”, — зазначили в ТЦК.
Нагадаємо, раніше фахівці Безоплатної правничої допомоги пояснили для АрміяInform, яке покарання може чекати на порушників за напад на представників ТЦК та СП та перешкоджання їхній діяльності.
Як можуть покарати порушників?
Фахівці правничої допомоги зазначили, що у разі нападу на представників ТЦК та працівників Національної поліції більшість органів досудового розслідування керуються двома статтями:
- 1 ст. 342 Кримінального кодексу (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, військовослужбовцеві). До прикладу, бійки з працівниками ТЦК і Нацполіції, пошкодження майна. Людина, яка це вчинила, буде зобов’язана сплатити штраф розміром від 17 до 68 тисяч гривень або ж їй загрожуватиме обмеження волі чи пробаційний нагляд максимальним строком до 4 років, а у деяких випадках позбавлення волі від 2 до 5 років.
- 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності збройних сил України та іншим військовим формуванням). До таких випадків, до прикладу, відносять дії, як створення каналів в чат-ботах, де детально розповідається про адреси, за якими знаходяться представники ТЦК. Тому за це правопорушення людина може отримати строк від 5 до 8 років.
Крім того, за побиття, нанесення травм, облиття зеленкою або ж, наприклад, закидання помідорами представників ТЦК, правопорушників можуть притягнути до відповідальності за такими статтями Адміністративного кодексу:
- Стаття 173 КУпАП. Дрібне хуліганство – або штраф до 119 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
- Стаття 173-1 КУпАП. Поширювання неправдивих чуток – штраф до 255 грн або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.
- Стаття 185 КУпАП. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця – штраф до 255 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
- Стаття 185-7 КУпАП. Публічні заклики до невиконання вимог поліцейського чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України – штраф до 340 грн, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку.
У випадку тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості зловмиснику може загрожувати до 10 років позбавлення волі.
Comments (0)