Чи конфіскують гроші у мільйонерів із МСЕК? Відповідь вас здивує
Тонкощі українського законодавства
Відповідно до чинного законодавства для співробітників МСЕК передбачено покарання лише за внесення недостовірних даних у декларації. Статті про конфіскацію майна та активів на них не поширюються.
Про це повідомляє “БізнесЦензор” з посиланням на слова голови НАЗК Віктора Павлущика. Цікаво, що до 2023 року співробітники МСЕК узагалі не подавали декларації про майно та доходи.
“Згідно з чинним законодавством, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності тільки за недостовірне декларування. Є ще два інших елементи — це незаконне збагачення і необґрунтовані активи, як елементи фінансового контролю”, — заявив Павлущик.
За його словами, до 2023 року співробітники МСЕК узагалі не подавали декларації про майно і доходи. Вони не надавали “звітність” про свої активи і не підпадали під перевірки НАЗК.
Наразі НАЗК вже працює над внесенням змін до Кримінального та Цивільно-процесуального кодексу. Тільки після ухвалення правок співробітників МСЕК можна буде притягати до відповідальності за незаконне збагачення та необґрунтовані активи.
“Щоб цих людей можна було притягнути до відповідальності за незаконне збагачення і необґрунтовані активи, треба вносити зміни до Кримінального кодексі та Цивільно-процесуального кодексу. Ми вже працюємо над цим, ми почали готувати зміни до кодексів на виконання рішення РНБО”, – розповів Павлущик.
Зараз стаття за “Декларування недостовірної інформації” передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також передбачено покарання у вигляді громадських робіт, обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Comments (0)