В Україні запускають Єдиний державний реєстр домашніх тварин: що треба знати всім зоовласникам
В Україні з 25 листопада стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин – це авторизація для державних і приватних ветлікарів. Пізніше, на другому етапі роботи проєкту, зоовласники зможуть зареєструвати свого улюбленця в реєстрі під час візиту до ветеринарного лікаря і таким чином буде сформовано електронний ветпаспорт у застосунку Дія.
Реєстр домашніх тварин – це спільний продукт Міністерства агрополітики, Держпродспоживслужби й Мінцифри. На його створення не витрачено жодної гривні з бюджету (проєкт реалізується завдяки фінансовій підтримці донорів). Про це розповів у Facebook Денис Башлик, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
З якою метою створено Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Очікується, що реєстр допоможе ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб тварин, сприятиме пошуку зниклих вихованців, спростить бюрократичні моменти для зоовласників. Наприклад, вони зможуть швидко відновити втрачені документи зареєстрованих чотирилапих, а у 2025 році, після появи ветпаспорта в Дії, їм буде простіше мандрувати зі своїми улюбленцями по Україні.
Також це гармонізує наше законодавство із європейським.
“Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їхній вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ”, – пояснив Денис Башлик.
Реєстрація в ЄДРДТ є добровільною.
Перший етап – авторизація ветлікарів, другий – реєстрація тварин
Спочатку уповноважені відомства зосередяться на залученні ветеринарних клінік і лікарів (і державних, і приватних) до роботи з платформою.
Для фахівців заплановано низку навчальних вебінарів, у листопаді-грудні буде доступна технічна підтримка для ветлікарів через телефон і чат, де вони зможуть отримати консультацію щодо авторизації.
Головна зміна для власників тварин – поява електронних ветеринарних паспортів. У ньому зберігатиметься вся інформація про вихованця, включно з історією щеплень.
Окрім того, раніше видавати відповідні офіційні документи могли лише держустанови.
“Після запуску проєкту видача ветеринарних документів стане діджиталізованою, прозорою та доступною послугою, а отримати паспорти державного зразка можна буде не тільки в державних, а й у приватних ветклініках, які долучаться до проєкту“, – розповів Башлик.
Після початку другого етапу роботи ветпаспорти відображатимуться в Дії – коли реєстрація тварин стане масовою (100 000 і більше) та база ЄДРДТ достатньо наповниться.
Comments (0)