Головний союзник Путіна публічно підставив його: про що йдеться

Тегеран не визнає Крим, а також Донецьку і Луганську області частиною Російської Федерації

Російський президент Володимир Путін та іранський лідер Масуд Пезешкіан планують підписати договір про всеосяжне партнерство, який визначатиме відносини між країнами на наступні два десятиліття. Як повідомляє видання Middle East Eye, документ не передбачає визнання окупованого Криму російським чи легітимізації інших захоплених територій України.

Один із ключових пунктів договору стосується поваги до територіальної цілісності, що є важливим для Ірану через його суперечку з Об’єднаними Арабськими Еміратами щодо трьох островів у Перській затоці, які Тегеран контролює з 1971 року.

Угода складається з 47 статей, які охоплюють такі сфери, як технології, кібербезпека, мирна ядерна енергетика, боротьба з тероризмом та організованою злочинністю, екологія, протидія відмиванню грошей тощо. Також передбачено співпрацю в оборонній сфері, включаючи навчання військових спеціалістів та спільні ініціативи, хоча деталі цих проєктів ще потребують додаткових узгоджень, повідомило джерело в іранському уряді.

Окремий пункт угоди забороняє сторонам підтримувати агресивні дії одна проти одної або дозволяти використовувати свою територію для атак на іншу сторону.

Росія та Іран домовилися спільно протидіяти “незаконним екстериторіальним санкціям”, зокрема вторинним санкціям США, та підтримувати одна одну на міжнародних майданчиках. Водночас, іранські експерти вказують на можливі труднощі реалізації цього пункту, якщо Рада Безпеки ООН, членом якої є Росія, відновить санкції проти Ірану. Це може статися у випадку, якщо європейські країни вирішать повернути обмеження в межах Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) до жовтня 2025 року, коли спливає термін дії одного з його положень.

Як повідомив високопосадовець з уряду Ірану, робота над договором завершилася після 20-30 раундів переговорів, які тривали протягом чотирьох-п’яти років. Остаточне затвердження документа потребує схвалення парламенту Ірану.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *