Трамп ще не став 47 президентом, а вже припустився головної помилки щодо України: про що мова

У КМІС вважають, що заяви Трампа про те, що Путін напав на Україну через її бажання вступити до НАТО, не відповідають дійсності

 

Заява переможця виборів президента США Дональда Трампа про те, що російський диктатор Володимир Путін напав на Україну через її бажання вступити до НАТО, не відповідає даним соціологічних опитувань. Ця думка республіканця помилкова. Як передає портал “Коментарі”, про це заявив директор КМІС Володимир Паніотто у Facebook.

 

“Твердження, що Україна своїм бажання вступу до НАТО „спровокувала“ Росію напасти, є помилковим. Насправді бажання України вступити до НАТО з’явилося як реакція на агресію Росії”, – зазначив Володимир Паніотто.

 

Соціолог зазначив, що Україна справді подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у 2008 році, але тоді їй відмовили саме з міркувань обліку інтересів Росії. Паніотто підкреслив, що перспективи вступу України до НАТО були зовсім нереалістичними до агресії Росії у 2014 році, суспільство було категорично проти цієї ідеї.

До 2014 року лише 15-20% населення підтримували вступ України до НАТО, а більшість політиків навіть не включали цей пункт до своїх виборчих програм, оскільки він був непопулярним, додав він. За його словами, позитивне ставлення українців до Росії було близько 90%, що робило вступ до НАТО з погляду громадської підтримки майже неможливим.

Також Паніотто нагадав, що до вторгнення в Україну диктатор Путін мав велику популярність в Україні. Позитивно до нього належали близько 60% населення, тоді найпопулярніші українські політики, зокрема Тимошенко та Янукович напередодні президентських виборів 2010 року, мали підтримку не більше 30%.

 

“Важливо нагадати, що питання НАТО навіть не було вимогою протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років (і навіть вступ до ЄС вимагався значно меншою кількістю протестуючих, ніж забезпечення гідності і справедливості)”, – додав він.

 

Паніотто наголосив, що ситуація кардинально змінилася після анексії Криму Росією у 2014 році. Тоді російська агресія викликала значне зростання підтримки вступу України до НАТО серед населення, досягнувши 48%.

 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *