У лікарні Миколаєва лікарі вимагали гроші з батьків хворої дівчинки за безплатні ліки: місцева влада заявила про “відсутність” доказів
Після лікування в Миколаївській дитячій обласній лікарні 11-річна дівчинка вже майже два місяці приходить до тями в “Охматдиті” в Києві. Як розповідають рідні дитини, у Миколаєві з них брали гроші за дорогі препарати для неї. А аварію зі “швидкою”, у якій без відома батьків везли хвору дівчинку, намагалися приховати…
Родичі дитини подали заяву до поліції, наразі триває слідство.
Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZ.UA.
З батьків хворої дівчинки брали гроші?
Вже півтора місяця, як 11-річна Варвара перебуває у “Охматдиті”, де лікарі намагаються відновити здоров’я дівчинки після лікування в Миколаївській дитячій обласній лікарні.
Варя потихеньку почала ходити, із нею працює реабілітолог. Дівчинка чекає на ще одну операцію.
Нагадаємо, що Варя спочатку потрапила до Миколаївської обласної дитячої лікарні влітку після того, як впала з велосипеда і вдарилася головою. Приблизно через півтора тижня мама помітила, що дитина закочує очі, а після цього вона навіть знепритомніла. Дитину поклали до Миколаївської обласної дитячої лікарні.
Однак там із батьків почали брати гроші за ліки. Завідувачка відділення Тетяна Бойко запропонувала допомогти дістати дорогий препарат “Біоген”, один флакон якого коштує 13 тис. грн (дитині потрібно було 6 таких флаконів), через волонтерів. Для цього вона зробила фотографію з дівчинкою, нібито для фотозвіту. Проте препарат так і не дала, батькам довелося діставати його самотужки.
Також лікарка призначила процедуру плазмаферезу 1-2 рази на тиждень, комплектуючі для якого коштували 7,5 тис. грн. В обласній лікарні чомусь нічого не було. Також довелося переказувати гроші на особисту картку анестезіолога.
Після того як мама Вікторія Суровцева порушувала питання, що дитину треба відправити до “Охматдиту”, бо лікування тут не дає результатів, дівчинці ставало дедалі гірше, завідувачка відділення відмовила. А потім, за словами матері, взагалі заявила, що за направлення їй теж потрібно заплатити.
Але головне, що лікування не давало результатів. Бойко призначала якісь пігулки, які покращення Варі не приносили.
А потім й зовсім стався кричущий випадок. Без дозволу мами чи вітчима дитину повезли для якоїсь процедури до іншої лікарні. І дорогою машина швидкої допомоги потрапила в ДТП, водія було серйозно травмовано.
Директор лікарні Олександр Пліткін тоді у пресі прокоментував аварію зі швидкою так: “із дитиною все гаразд, вона отримує необхідну допомогу в медичній установі”. Варю перевантажили в іншу машину та відвезли до обласної дитячої лікарні.
Але мамі та вітчиму Варі про аварію медики нічого не сказали. Правда спливла тільки в “Охматдиті” в Києві, куди дитину все-таки перевели. Бо у реанімації Миколаївської лікарні у дівчинки підскочила температура, а медики нічого кращого не вигадали, як обкласти її льодом, після чого у Варі розвинулася пневмонія.
Коли в Києві Варю почали переодягати, то медсестри жахнулися – на тілі дитини були синці та садна, а потім виявили ще й тріщину у хребті. Мабуть, це були сліди від аварії, які намагалися приховати. Однак у Миколаєві лікарі запевняли, що це Варя начебто сама побила себе.
Чиновниця від охорони здоров’я надіслала відписку
Батьки дівчинки подали заяву до поліції. Там дані внесли до ЄРДР, а також відкрили провадження за ч.1 ст. 140 КК України – невиконання або неналежне виконання медичним працівником професійних обов’язків унаслідок недобросовісного ставлення до них, які призвели до тяжких наслідків для хворого.
“Дитина отримала травми внаслідок ДТП, від батьків це приховували. Також дівчинці поставили неправильний діагноз. У дитини підвищилась температура та розвинулась пневмонія. Невже лікарі не мали інших засобів збити температуру? Та й саме ставлення до дитини в обласній лікарні викликає багато запитань. Батьки змушені були багато купувати власним коштом, переказувати гроші на особисті банківські картки медиків, хоча лікарня добре фінансується. Вітчим Варі зараз є військовослужбовцем”, – перераховує адвокат родини Юрій Семенов.
В.о. начальника управління Ірина Ткаченко послалася на таємницю про стан здоров’я та заявила, що Дмитро Суровцев не надав доказів родинних зв’язків. Хоча, за словами матері, вони давно є чоловіком і дружиною.
А також заявила, що Дмитро не надав доказів “вимагання медичними працівниками грошей, відсутності на місці у робочий час співробітників, використання обсценної лексики під час спілкування з дітьми, заборони дітям користуватися ліфтом”. Тому обласна військова адміністрація не бачить сенсу в листуванні із Дмитром.
Хоча, як зазначає сам Дмитро, інформації про стан здоров’я дитини він не просив, а хотів, щоби чиновники відреагували на факт ДТП, яку лікарі приховали, але й в обласній адміністрації це теж ігнорують. А також вимагав, щоб надали чеки на комплектуючі для плазмаферезу, які рідні Варі оплачували через медпредставників обласної лікарні.
До речі, Тетяна Бойко тепер заявляє, що рідні дівчинці винні їй 14 тисяч гривень, які нібито вона зі своєї кишені витратила на закупівлю комплектуючих.
На жаль, отримати коментар директора Миколаївської дитячої обласної лікарні Олександра Пліткіна нам знову не вдалося. У приймальні вкотре повідомили, що він вийшов, і коли буде – невідомо.
Comments (0)