Гіди з Туреччини роками дурили туристів: возили їх на липові екскурсії до вигаданих пам’яток
Гіди з Туреччини роками дурили туристів / UnSplash / Ілюстративне фото
У туристичному секторі Туреччини виявили проблему. З’явилися повідомлення про те, що деякі агенції просувають недорогі екскурсії до неіснуючих пам’яток.
Замість відвідування справжніх історичних місць туристів вводять в оману, привозячи у туристичні пастки, що не мають історичної або культурної цінності. Про це повідомляє турецька преса.
Гіди з Туреччини роками дурили туристів
Місцеві регіональні гіди вирішили провести розслідування, як це деякі туристичні фірми в Каппадокії продають тури нижче за свою вартість. І те, що вони побачили, заявили в асоціації гідів Tourism Current, змусило їх порушити скандал.
Так, шахрайські агентства заманюють туристів низькими цінами, але замість знаменитих місць, таких як каньйон Іхлара вели групи у подібні, але не автентичні локації. Популярне місто Гаремме в Каппадокії показували лише здалеку, а звичайні склади, де зберігались лимони видавали за старовинні підземні споруди. Крім того, туристів водили по занедбаних будинках, змушували забиратись на горище представляючи будівлю, як історичну пам’ятку.
При цьому більшість іноземців не розуміють підміни і не скандалять під час таких “екскурсій”, бо вони не знають місцевості. Якщо ж трапляється знавець, його починають запевняти, що “зараз там триває ремонт”.
У результаті люди, які проїхали тисячі кілометрів, щоб побачити красу Каппадокії, повертаються додому розчаровані, і навіть не підозрюючи, що й не бачили справжньої Каппадокії. Я б ще зрозумів, якби вони заявляли туристу – за ці гроші ми можемо вам показати тільки ось це і ось це – але ні, тут очевидний обман і це завдає великої шкоди іміджу Туреччини,
– запевнили гіди.
Шахраї таким чином розводять туристів і завдають шкоди іміджу Туреччини, вони також призводять до втрати доходів країни.
Як наслідок деякі агенції звернулись до влади з закликом вжити жорстких заходів проти недобросовісних туристичних операторів.
Памуккале
У перекладі з турецької мови Памуккале означає «бавовняний замок». Це справжнє диво природи, фантастичне місце, відоме з давніх часів своїми лікувальними властивостями і воістину неземним пейзажем. Кришталеві струмені води, збагачені кальцієм, тисячоліттями стікали по схилу гори і утворили химерні білосніжні вапняні тераси. Вони наповнені цілющою водою з дивовижними лікувальними й омолоджувальними властивостями.
Мінеральна вода і цілющі грязі мають благотворний вплив при лікуванні ревматизму, остеохондрозу, очних, серцевих, шкірних та інших захворювань. Однак не тільки краса і незвичність цього місця приваблюють тисячі туристів з усього світу. Поруч з цим дивом природи знаходяться руїни стародавнього міста Хіераполіса, що збереглися з часів Пергамського царства. Ви зможете побачити стародавній театр Аполлона, найбільший Некрополь на території Туреччини, римські лазні, ворота та вулицю Домітіана. Програма перебування в Памуккале включає також відвідування басейну з мінеральною водою, температура якої +35 градусів. Кажуть, в цих водах купалася сама Клеопатра… Побачивши Памуккале одного разу, ви ніколи не зможете його забути. Адже не дарма кажуть: “Хто не був в Памуккале, той не бачив Туреччини”. Увечері можна взяти участь у розважальній шоу-програмі, викупатися у прісному або термальному басейні, потанцювати на дискотеці. Виберіть для себе екскурсійний тур до Памуккале, насолодіться неповторною красою Бавовняного замку, одного з найдивовижніших місць Туреччини, занесеного Юнеско в список «Всесвітньої спадщини людства».
Каппадокія
Давня Каппадокія – це ціла країна дивовижних пейзажів, розташована в центрі Туреччини. Три мільйони років тому, під час виверження вулканів, розпечена лава розтікалася по поверхні, кардинально змінюючи пейзаж місцевості. Протягом століть вітер, водяні потоки, різкі зміни клімату руйнували шари лави. Так і утворилися долини, ущелини, каньйони і пагорби химерних конусоподібних форм.
Цілий ліс 40-метрових грибів-скель і Кам’яних фей, знамениті на весь світ Червона і Місячна долини, каньйон Іхлара і «місто-голубник» – ці та інші природні фантазії недарма вражають уяву. Вражають також підземні міста з діючими і понині системами вентиляції та водопостачання. Прямо всередині скель висічені прекрасно збережені церкви, яким без малого 2000 років. Завдяки місіонерській діяльності святих Петра і Павла, які жили і проповідували в той час на землях Анатолії, швидке поширення набуло християнство. У III столітті Каппадокія стає одним з основних центрів християнства, найбільшого розквіту вона досягає за часів Візантійської імперії. Головні пам’ятки Каппадокії об’єднані в національний парк Гереме, що охороняється державою і занесений ЮНЕСКО в список «Всесвітньої спадщини людства».
Демре – Міра – Кекова
Сучасне місто Демре, стародавня Міра, дарує нам незвично зворушливий пам’ятник – церкву Святого Миколи Чудотворця. У 300 році н.е. Микола, уродженець Патри, став єпископом Міри, де й проповідував до самої своєї смерті в 325 році. Незабаром після смерті Святого Миколая було відзначено кілька чудесних зцілень серед віруючих, які приходили вклонитися його праху. Згодом Міра стала місцем паломництва і святої віри. У житії святого говориться про його надзвичайне милосердя до бідних і дітей, за що Микола увійшов в історію як покровитель дітей і прообраз Санта Клауса.
Під час морської прогулянки на яхті в Кекова можна побачити затонуле місто Лікійської епохи, стародавню фортецю на півострові Сімена. Побувавши тут, знаменитий капітан Кусто був вражений чистотою місцевих вод і красою підводного світу, що знайшло відображення в його знаменитій Одіссеї.
Анталійський археологічний музей
Про значимість культурної спадщини Туреччини красномовно свідчить багатюща колекція експонатів Анталійського археологічного музею.
Тут, як в дзеркалі, відбивається вся історія розвитку країни, починаючи з доісторичної, римської та візантійської епох і завершуючи османським періодом.
Створення колекції музею почалося в 1919 році. Музей в своєму нинішньому будинку був відкритий у 1972 році і протягом усіх наступних років постійно поповнювався все новими і новими експонатами. За масштабністю колекції він займає друге місце серед археологічних музеїв Туреччини. У 13 залах і у відкритій галереї музею експонується в хронологічному порядку понад 5000 історичних знахідок. Тут представлені різні експонати: від античних гробниць, величних статуй і надгробних плит значних розмірів до предметів домашнього ужитку й прикрас, виставлених у павільйоні Мініатюрних експонатів і знахідок.
Ефес
Ефес був одним з найвідоміших в давнину міст Малої Азії, а розташований тут храм Артеміди вважається одним з семи чудес світу. За переказами, місто було останнім місцем перебування Діви Марії та апостола Іоанна. Про колишню велич Ефеса нагадують численні скульптури, античні храми і амфітеатри, які вражають уяву своїми розмірами.
Comments (0)