Геловін 2024: в яких країнах Європи найяскравіші святкування
У яких країнах Європи найкраще святкують Геловін / Pexels
Наближається Геловін. За віруванням кельтів, зовсім скоро, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, зітреться кордон між світом живих і мертвих, а душі повернуться на землю.
Якщо ви хочете відчути дух найсправжнішого Геловіну, це легко втілити життя. Його щорічно святкують в багатьох країнах Європи.
Ірландія
На першому місці, звичайно ж, перебуває Ірландія. Адже Геловін бере свій початок від кельтського фестивалю Самайн, який проводили на території цієї країни понад 2 тисячі років тому.
Самайн знаменував кінець збирання врожаю та початок зими. А також час, коли духи мертвих можуть перейти у світ живих.
В Ірландії поважають свої традиції. На Геловін країна переповнена фестивалями та моторошними заходами. Традиційно ірландці розводять в цей день багаття.
Одне з найкращих місць для святкування Геловіну в Ірландії – фестиваль Пука, який проходить у графствах Міт та Лаут. Він поєднує в собі історію, музику та фольклор.
Дублін – також ідеальне місце для подорожі на Геловін. Там проводять безліч публічних заходів, тематичних вечірок та екскурсій.
Святкування Геловіну в Дубліні / Unsplash
Шотландія
Оскільки Геловін почався з кельтів, Шотландія також відзначає дуже яскраво. Беззаперечно, це одна з найкращих країн для того, щоб пройнятися святковою атмосферою.
У різних регіонах Шотландії 31 жовтня та в перші дні листопада проводять фестивалі гарбузів, фаєршоу, різноманітні паради й, звичайно, вечірки, бали та квести на будь-який смак.
Також в цей період відбувається маса тематичних екскурсій наймоторошнішими та найзагадковішими місцями, яких у Шотландії є дуже багато.
Тим часом у столиці, Единбурзі, проводять грандіозне шоу, яке дозволяє з головою поринути в атмосферу жахів.
Святкування Геловіну в Единбурзі / Getty Images
Іспанія
Іспанія також є однією з найкращих країн для святкування Геловіну в Європі. Якщо ви хочете відчути атмосферу того самого американізованого свята, то знайте, що гучні та яскраві святкування з костюмами проводять у Мадриді, Валенсії та Барселоні.
Також можна поїхати в Галісію – північний регіон Іспанії, який має кельтське коріння. Там 31-го числа відзначають Ніч гарбузів. Окрім традиційного святкування з ватрою та переодяганням, жителі п’ють гарбузовий алкоголь під назвою “Quemada”, вимовляючи заклинання “від зла”.
Однак варто зауважити, що загалом в Іспанії святкування та традиції, пов’язані з Днем мертвих, трохи інші. І це робить цю країну ще цікавішою.
Отже, святкування поділене на 3 дні:
- 31 жовтня відоме як Dia de las Brujas (День відьом),
- 1 листопада як Dia de Todos los Santos (День всіх святих),
- 2 листопада як Dia de los Muertos/Difuntos (День мертвих/День душ).
Події 31-го числа в стилі знайомого нам Геловіну проводять переважно у великих містах. Традиційно основне національне свято припадає на 1 листопада. Це День усіх святих, який плавно перетікає у День мертвих.
Насправді ж мексиканська варіація цього свята наразі сильно набирає популярності. Ви точно могли бачити, як його відзначає Мексика у діснеївському мультику “Коко” або у фільмі “007 Спектр” про Джеймса Бонда.
В Іспанії традиції дещо подібні, однак трохи відрізняються. Країна святкує Геловін спокійніше. Водночас іспанські родини також щороку прикрашають могили й вівтарі квітами чорнобривців, цукровими черепами та стравами.
Святкування Дня мертвих в Іспанії / Getty Images
Тут немає парадів чи фестивалів, як у Мексиці, але люди все одно віддають шану померлим. Хоча в деяких регіонах Іспанії й проводять публічні святкування, більшість сімей віддають перевагу залишатися вдома. Хоча сенс свята однаковий в обох країнах.
Проте повірте, якщо ви побуваєте на Геловін в Іспанії, то точно запам’ятаєте це на все життя
Comments (0)