Лікування раку без шкоди для здоров’я: вчені зробили унікальне відкриття

Група вчених під час дослідження практично розробили новий препарат, який дасть змогу вилікувати рак і водночас не зашкодити здоров’ю людини.

Вчені на порозі відкриття нових методів лікування онкології / фото: ua.depositphotos.com
Вчені на порозі відкриття нових методів лікування онкології / фото: ua.depositphotos.com

Вчені на порозі відкриття нових методів лікування людей з онкологією – з мінімальними побічними ефектами. Це може статися завдяки новому дослідженню, проведеному під керівництвом фахівців з академічного медцентру NYU Langone Health та онкологічного центру Perlmutter.

Відомо, що для деяких білків достатньо всього однієї мутації або зміни в інструкціях ДНК, щоб порушити баланс між нормальним функціонуванням і виникненням раку. І через це методи лікування, розроблені для боротьби з мутованими білками, можуть завдавати шкоди здоровим клітинам, тому що ці ж “мутанти” можуть занадто нагадувати нормальні версії білків, пише Nature Chemical Biology.

Під час дослідження вдалося описати розробку абсолютного нового біологічного препарату, який впливає на мутований раковий білок HER2, що мутував, і не атакує його нормальний аналог на здорових клітинах. Науковий журнал пише, що вчені отримали його з природних біологічних систем.

Ця методика, яка поки ще перебуває на ранніх стадіях, може призвести до нових методів лікування онкологічних хворих з мутаціями HER2 з мінімальними побічними ефектами. Під час дослідження на мишах вдалося значно знизити ріст пухлини, використовуючи власні методи вчених – без втрати ваги та видимої нудоти у тварини.

“Ми мали намір створити антитіло, яке може розпізнавати одиничну зміну в 600 амінокислотних будівельних блоках, що становлять відкриту частину білка HER2, що, згідно із загальноприйнятою думкою, дуже складно”, – зазначив провідний автор дослідження, доктор філософії, професор кафедри біохімії та молекулярної фармакології в Медичній школі Гроссмана Нью-Йоркського університету Шохей Койде.

Для нього і команди виявлення різниці в одній амінокислоті стало справжнім сюрпризом, йдеться в матеріалі.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *