“У нас є державна мова”: олімпійський чемпіон з Донецька розповів про свій перехід на українську
Легендарний гімнаст розповів, що його перехід на українську мову почався зі спілкування вдома та з друзями. Спортсмен також наголосив, що в Україні нема жодних утисків щодо мовного питання.
Олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв певен, що українську мову повинні знати всі українці. Про це повідомляє “Трибуна”.
Верняєв змінив російську мову на українську
За словами Олега Верняєва, його перехід на українську мову почався зі спілкування вдома та з друзями. “Це була розминка, щоб спробувати і не соромитися. Потім з вчителем довго вивчав українську. Тому що самому проходити цей шлях складно і набагато довше. Коли з вчителем працюєш, набагато цікавіше. Головне – бажання. Якщо хочеш цього, ти це зробиш. Якщо не хочеш, хоч сто вчителів тобі дай, нічого не зробиш”, – сказав гімнаст.
Спортсмен також наголосив, що в Україні нема жодних утисків щодо мовного питання. “Хтось “підколює”, мовляв, навіщо, для чого вчити. Я цього не розумію. У нас є державна мова. Які можуть бути суперечки та питання щодо цього? Кожен повинен її знати. Хочеш англійську – знай, вивчай англійську, тільки плюс, клас. Хочеш німецьку – вивчай німецьку. Ніхто ж не забороняє іноземними мовами спілкуватися. Але українську повинні знати всі”, – сказав Верняєв.
Що відомо про Олега Верняєва
Оле́г Верня́єв народився 29 вересня 1993 у Донецьку. 30-річний спортсмен є переможцем Олімпіади-2016 у вправах на брусах та володарем срібла Ігор у Ріо в багатоборстві. Крім того, українець вигравав золото чемпіонату світу та є шестиразовим чемпіоном Європи.
5 січня 2021 року Верняєва було тимчасово усунуто від змагань. Про причини дискваліфікації не повідомляли. У липні Верняєва дискваліфікували від участі в Олімпійських іграх через допінг терміном на 4 роки, починаючи з листопада 2020 року. Арбітраж Комітету з етики в гімнастиці (GEF) дійшов висновку, що концентрації мельдонії в організмі спортсмена достатньо для дискваліфікації терміном на чотири роки. Згодом Олег подав апеляцію на це рішення, заявивши, що незгоден із дискваліфікаією. 14 березня Спортивний арбітражний суд скоротив строк дискваліфікації Олега вдвічі до двох років, замість чотирьох, що дозволило українцю повернутися у спорт.
Comments (0)