Команда Трампа готує масштабну стратегію санкцій для сприяння мирної угоди між Україною та Росією — Bloomberg
В команді Трампа розглядають різні заходи для припинення війни в Україні.
Радники новообраного президента Дональда Трампа розробляють широкомасштабну стратегію санкцій, щоб сприяти досягненню дипломатичної угоди між Росією й Україною в найближчі місяці, одночасно чинячи тиск на Іран і Венесуелу, кажуть люди, знайомі з цим питанням.10 січня адміністрація Байдена, що йде у відставку, запровадила найбільш руйнівні санкції проти російської торгівлі нафтою з усіх західних держав на сьогодні. Цей крок залишив відкритим питання про те, як Трамп розглядає ці заходи, враховуючи його прихильність до швидкого завершення війни в Україні, повідомляє Bloomberg.
Команда Трампа розглядає два основні підходи. Перший може бути застосований, якщо нова адміністрація вважатиме, що кінець війни в Україні не за горами й передбачає деякі добросовісні заходи на користь російських виробників нафти, що перебувають під санкціями, які могли б допомогти укласти мирну угоду, сказали люди, які побажали залишитися анонімними.
Зокрема такий варіант може передбачати видачу генеральних ліцензій і підняття верхньої межі ціни на нафту до рівня вище 60 доларів за барель — кроки, які заохотять російську нафту продовжувати надходити на ринок.
Натомість другий підхід ґрунтується на посиленні санкцій для збільшення важелів впливу. За словами експертів, для команди Трампа більш агресивна політика щодо Росії може призвести до посилення вторинних санкцій на торгівлю нафтою, покарання європейських вантажовідправників, а також азійських покупців, включаючи великі компанії в Китаї та Індії.
Або ж команда Трампа може наполягати на більш рішучих діях щодо танкерів, які перевозять російську нафту через життєво важливі данські та турецькі протоки.
“Плани команди Трампа перебувають на ранніх стадіях і в кінцевому підсумку залежать від самого новообраного президента”, — йдеться в агентстві.
В обговоренні стратегії беруть участь деякі з кандидатів у члени кабінету Трампа, а також колишні чиновники, які займалися санкціями в його першій адміністрації. До обговорення також долучилися кілька аналітичних центрів консервативного спрямування.
“Радники Трампа в кінцевому підсумку будуть боротися з тим же питанням, що й адміністрація Байдена — як уникнути серйозних перебоїв з поставками й цінами на нафтовому ринку в той час, коли Вашингтон наклав широкі санкції на трьох найбільших світових виробників нафти. Ще один виклик: знайти правильний баланс між використанням інструментів економічної війни та бажанням зберегти статус долара як світової резервної валюти”, — пише Bloomberg.
Раніше сенатор Марко Рубіо під час слухань у Сенаті щодо затвердження його кандидатури на посаду голови Держдепу заявив, що у США не виключають, що можуть обговорювати зняття санкцій із Росії під час переговорів щодо завершення війни в Україні. Він додав, що санкції — це невоєнні важелі тиску на Росію, які потрібні для переговорів.
Comments (0)