З однієї з найбільших та найвіддаленіших баз РФ на Сахаліні зникли величезні запаси бронетехніки
У 2020 році просто неба на базі зберігання “Дачне” перебувало 593 одиниць бронетехніки. Зараз ця цифра зменшилася майже вдвічі.
З бази зберігання військової техніки “Дачне” під Південно-Сахалінськом з початку війни вивезли понад 250 одиниць бронетехніки, пише The Moscow Times, проаналізувавши супутникові знімки.
Російська військова база “Дачне”: супутникові знімки показують масштаб вивезення техніки
Повідомляється, що це найвіддаленіша від лінії фронту військова база: “Дачне” знаходиться більш ніж за 6000 кілометрів від України, на кордоні з Японією. У Сахаліну немає сполучення з “великою землею” по суші, і для вивезення техніки необхідно було задіяти флот чи авіацію.
У 2020 році просто неба на базі зберігання “Дачне” перебувало 593 одиниць бронетехніки, до жовтня 2022 року залишилося 556 одиниць, а в травні 2024 — 342. Таким чином, за час війни з військової бази було вилучено 251 одиницю бронетехніки.
Крім того, до початку війни з Україною на території бази було 9 ангарів, до 2024 року їх залишилося 5, решта зруйнована, їх уламки видно з супутникових знімків. Ймовірно, там також зберігалася техніка, проте оцінити її кількість неможливо.
До початку війни на базі могли зберігатися танки Т-72б, БМП-2б, САУ 2С3 “Акація”, міномети 2С12, РСЗВ БМ-21, самохідні ПТРК “Конкурс”, ЗРК “Стріла-10”, ЗСУ (зенітна самохідна установка) “Шилка” та зенітні снаряди З-60.
Згідно з інструкціями Міноборони існує чотири категорії консервації старої військової техніки. Першу категорію, до якої відносять найціннішу техніку, зберігають у вентильованих та опалюваних приміщень, другу — в ангарах, третю — під тентами, останню, четверту — просто неба.
На 230-й військовій базі техніка зберігалася головним чином просто неба. Під тентами ж у 2020 році перебувало близько 92 одиниць військової техніки, у 2022 – близько 99, до травня 2024 – близько 39 одиниць військової техніки.
Кремль залишає схід без захисту
“Дачне” належить до 68-го армійського корпусу Східного військового округу, який включає Далекосхідний військовий округ, Тихоокеанський флот, східну частину Сибірського військового округу, а також командування ВПС і ППО. Одне з основних завдань 68-го армійського корпусу — оборона Далекого Сходу та Курил.
У 2020 році військове угруповання на Сахаліні було посилене додатковим озброєнням, у тому числі зенітними ракетними системами, повідомляв ексміністр оборони Сергій Шойгу. Проте вже після початку війни в Україні Міноборони розпочало ротацію техніки та військовослужбовців з Далекого Сходу. У 2023 році японські аналітики повідомляли про те, що Росія забрала комплекси ППО з Далекого Сходу.
У Южно-Сахалінську перебуває 39-а окрема мотострілецька Червонопрапорна бригада, яка бере участь у війні в Україні. У липні 2023 року Володимир Путін надав 39-й окремій мотострілецькій бригаді звання гвардійської. До вересня 2024 року на війні в Україні загинули щонайменше 677 військовослужбовців із Сахалінської області, випливає з поіменних підрахунків “Медіазони”.
Comments (0)