Розвідка США попереджає про жорстоку відповідь Москви, якщо Україні нададуть дозвіл на удари далекобійною зброєю
Росія може вдатися до таємних диверсій і ймовірних атак на Захід.
Американська розвідка вважає, що Росія може різко відреагувати, якщо США та їхні союзники дозволять Україні використовувати далекобійні ракети для ударів по території РФ. Однак це не змінить загального ходу війни, пише The New York Times, посилаючись на американських посадовців.
Дозвіл на застосування далекобійної зброї: Байден досі не визначився
За даними розвідки, Росія може вдатися до диверсій в Європі, таких як підпали, або навіть атакувати військові бази США та Європи. Проте експерти вважають, що Москва, ймовірно, діятиме таємно, щоб уникнути масштабного конфлікту, замість відкритих нападів на західні об’єкти.
Напередодні рішення про зняття ембарго на удари по російській території, зазначає The New York Times, риторика президента РФ Володимира Путіна була “особливо войовничою”.
Деякі з високопоставлених радників президента США Джо Байдена вважають, що якщо рішення буде на користь України, то, швидше за все, Путін відповість застосуванням сили зі смертельними наслідками. За словами співрозмовників видання, досі неясно, яке рішення ухвалить Байден.
Розвідка США сумнівається, що якщо українцям дозволять використовувати далекобійні ракети, ЗСУ матимуть достатньо одиниць зброї, щоб кардинально змінити хід конфлікту. У своїй оцінці розвідка зазначила, що Україна має в своєму розпорядженні обмежену кількість ракет і неясно, скільки ще зброї зможуть надати союзники. Крім того, вважає розвідка, після перших ударів російські війська, швидше за все, перемістять склади з боєприпасами, командні пункти, бойові гелікоптери та інші об’єкти за межі досяжності ракет.
Білий дім не відповів на прохання The New York Times прокоментувати оцінку розвідувальних служб. Канцелярія директора національної розвідки США відмовилася від коментарів.
Західні ракети в Україні: Москва погрожує ядерною відповіддю
Президент України Володимир Зеленський вже давно звертається до країн Заходу з проханням дозволити використовувати надані далекобійні ракети для ударів по території Росії.
Раніше США передали Україні ракетні системи великої дальності ATACMS, Велика Британія – ракети Storm Shadow, а Франція – аналогічні ракети SCALP. Українські військові вже застосували ці види озброєнь для атак на російські об’єкти в анексованому Криму.
Газета The Guardian повідомила на початку вересня, що Великобританія дозволила Україні завдавати ударів по Росії ракетами Storm Shadow. Як стверджує The New York Times, Великобританія готова санкціонувати удари після того, як президент США Джо Байден визначиться з позицією з цього питання, “оскільки потенційна відповідь Росії може вплинути на безпеку коаліції загалом”.
Потенційний дозвіл на удари далекобійною зброєю злякав Путіна. Кремль вперше з 2020 року готується змінити ядерну доктрину. Про це диктатор Володимир Путін повідомив 25 вересня.
Російський президент запропонував розглядати як підставу для завдання ядерного удару “агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави”, а також масовану повітряну атаку неядерними засобами, у тому числі безпілотниками.
Comments (0)